Cuma / 23 Ekim 2020

Trump: CNN’den nefret ediyorum

205,129BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Başkan Donald Trump, CNN, Fox News, MSNBC televizyonlarının yöneticileri ve ABC, CBS ve NBC’nin haber sunucularının katıldığı pazartesi günkü toplantıda kampanyası süresince bu kurumların yaptığı yayınlar ile ilgili şikayetlerini iletti. Toplantıdan sonra Trump’ın yardımcısı Kellyanne Conway muhabirlere toplantının yapıcı geçtiğini söylemişti ancak Amerikan medyasında toplantıyla ilgili yer alan ayrıntılarda, Trump’ın çok öfkeli olduğu yazıldı.

‘CNN’DEKİ HERKES YALANCI’

Toplantıya katılan bir kaynak New York Post’a yaptığı açıklamada Trump’ın toplantıdaki tavrını şu sözlerle anlattı: “Trump CNN’in yöneticisi Jeff Zucker ile başladı ve ona ‘Senin yayın ağından nefret ediyorum. CNN’deki herkes yalancı. Bundan utanmalısın’ dedi” Gazeteye konuşan bir başka kaynak da “Trump sürekli olarak bir oda dolusu yalancı ve düzenbaz olduğumuzu, her şeyi yanlış anlayan dürüst olmayan kişiler olduğumuzu söyleyip durdu. Özellikle Zucker’e ismiyle hitap ederek ona CNN’deki herkesin yalancı olduğunu söyledi. NBC’den Katy Tur’u kastederek onun her şeyi yanlış anladığını söyledi” dedi. Toplantıdan sızan bilgilere göre Trump, ABC’den Marta Radac’ı da Hillary Clinton’ın yenilgisinin ardından ağlaması nedeniyle ‘berbat bir muhabir’ sözleriyle niteledi. Toplantıya katılanlardan bir kişi Trump’ın seçim kampanyası sırasında olduğu gibi gürlediğini belirterek “Bu pozisyon için kesinlikle uygun değil. Beni hasta ediyor. Böyle birşey hayatımda görmedim. Bizim rolümüzü anlamıyor. Bizim onun söylediklerini aktarmak için orada olduğumuzu düşünüyor” diye konuştu.

NEW YORK TIMES GAZETESİNİ ZİYARET ETMİŞTİ

Trump salı günü de New York Times gazetesine önce iptal ettiği ancak sonradan yapmaya karar verdiği ziyareti gerçekleştirmişti Gazete ile yaptığı söyleşide New York Times’a büyük saygı duyduğunu ancak gazetenin kampanyası ile ilgili en sert yayınlardan birini yaptığını söyleyerek “Çok kaba muamele gördüğümü düşünüyorum” demişti. Trump gazete ile ilişkisini düzeltmek istediğini de belirtmişti. Tweet

Son Haberler

AP’de Türkiye için kritik oturum: Üyelik müzakerelerinin durdurulması isteniyor

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz başkanlığında düzenlenen ve Türkiye'nin AB ile müzakerelerinin geleceğinin tartışıldığı oturumda iki büyük grup müzakerelerin durdurulmasını talep etti. Devam eden...

İran’dan ABD’ye tehdit

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları uzatma kararını değerlendirdi. Hamaney, "ABD'nin İran'a yaptırımları 10 yıl için uzatması nükleer anlaşmanın ihlali olabilir. Tahran kesinlikle misillemede bulunacaktır" dedi.

Merkel’den Türkiye için ‘kaygılıyız’ açıklaması: Alarm veriyor

Alman Federal Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerine 'Türkiye' damgasını vurdu. Başbakan Merkel, Türkiye'deki gelişmelerin kaygı verici olduğunu, bazı değerlerin alarm verdiğini söyledi. Merkel, Türkiye ile görüşmelerin kesilmesinden yana olmadığını da belirterek, olumsuzlukları dile getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Eski İtalya Başbakanı Berlusconi’den Türkiye uyarısı

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Avrupa Birliği’nin (AB), Türkiye ile ilişkilerini kesmesi halinde, bu ülkede bulunan 2 milyon 400 bin sığınmacının Avrupa’ya gönderilebileceğini söyledi. İtalyan devlet kanalı RAİ 1’de dün gece yayınlanan “Porta a Porta” adlı programa konuk olan Forza Italia (Haydi İtalya) partisi lideri Silvio Berlusconi, sığınmacı krizine de değindi.

Rusya: AP’nin Rus medyasına karşı harekete geçme kararı ‘enformasyon suçu’

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'da Batılı gazetecilere yönelik hiçbir ayrımcılığın olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını belirtti.

Gündem

Gazeteci Can Ataklı koronavirüse yakalandı

Gazeteci-yazar Can Ataklı, koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Adil Gür ile Kemal Öztürk canlı yayında birbirine girdi

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür ve gazeteci Kemal Öztürk, KKTC'de yapılan seçimlerde Gür'ün Mustafa Akıncı'yla ilgili iddiaları için HaberTürk canlı yayınında birbirine girdi.

‘AKP’ye oy verenlerin yüzde 47’si başka ülke vatandaşı olmak istiyor’

KOBİ ziyaretleri yapmak için Kayseri’de bulunan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen gençliğin yüzde 47’si başka bir ülke vatandaşlığına geçmek istiyor” açıklamasını yaptı.

Cem Yılmaz’ın çağrısına Fahrettin Koca’dan yanıt geldi

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi'nce 02.10.2020 tarihinde "2.10.2020'den 1.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluş ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin ertelenmesine" karar verildi.

”Ümit Özdağ neden FETÖ çıkışını yaptı?”

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti'de Ümit Özdağ'ın açıklamalarıyla başlayan gerilimin nabzını tuttu.