Pazar, Nisan 14, 2024

İmambakır Üküş: Yaptıklarımdan değil, yapamadıklarımdan pişmanım

CHP'nin 38. Olağan Büyük Kurltayı'nda ilk tur oylamadan sonra adaylıktan çekileceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Hayır, çekilemezsiniz' diyerek itiraz eden Gazeteci İmambakır Üküş, o gece yaşananları ilk kez canlı yayında anlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı kaybettiği CHP 38. Olağan Kurultayı’nın yankıları sürüyor. Özgür Özel’in ilk turda 682 oy almasının ardından 664 oyda kalan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci tur öncesi adaylıktan çekilmesine çevresindekilerin itiraz ettiği ortaya çıkmıştı.

O sahnede ön plandaki isimlerden biri olan Gazeteci İmambakır Üküş, kurultay gecesi yaşananları TELE1 canlı yayınında anlattı.

“Benim sözlerim Kemal Bey’e değildi”

Kendisinin Kılıçdaroğlu için canını bile vermeye hazır bir ekibin parçası olduğunu söyleyen ve görüntülerin çarpıtıldığını iddia eden Üküş, “Kemal beye karşı bir saygısızlığım olmadı. Zaten görüntüler izlendiğinde benim tepki gösterdiğim kişi Kılıçdaroğlu değil, ‘çekiliyoruz’ diyen kişilereydi” dedi.

Üküş, Malatya’dan gelen depremzede bir muhtarın “Çoluğumun çocuğumun rızkından kesip buraya geldim. Çekilirseniz hakkımı helal etmem” dediğini ve Kılıçdaroğlu’nun ise “Zaten beni dinlemeden oylamaya başlamışlar” dediğini aktardı.

“CHP üyeliğim askıya alındı”

Kendisinin Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmadığını ve delege olmadığını söyleyen Üküş, CHP üyeliğinin ise iletişim bilgisi eksikliği gerekçesi ile askıya alındığını söyledi.

“Pişman değilim”

“O gece yaşananlardan pişman mısınız?” sorusuna “Pişman değilim” diyen İmambakır Üküş, “Tek pişmanlığım aslında yapılacağını bildiğimiz halde Kılıçdaroğlu’na çekilen operasyona engel olamamış olmam” dedi.

1981 doğumlu mu?

Öte yandan İmambakır Üküş’ün 1981 doğumlu olduğuna dair sosyal medyada dolaşan iddianın doğru olmadığı da Üküş’ün canlı yayındaki, “Ben 12 Eylül öncesinden bu yana devrimci siyasetin içindeyim” sözleri ile de anlaşılmış oldu.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir