Abdurrahman Dilipak: Haksızlıklar karşısında susmak da haramdır, bir gün hesap sorulur

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında haram ve helal uyarısında bulundu.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak,bugünkü yazısında helal ve haram hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Dilipak, “Sadece yiyip içtiklerimizle ilgili değil, yapıp yapmadığımız her şeyi kapsar. Haksızlıklar karşısında susmak da haramdır mesela” dedi.

Allah’ın servet ve iktidarı, halklar ve ülkeler arasında çevirip, insanları malları, canları, sevdikleri, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan ettiğini yazan Dilipak “ Ve bir gün divan kurulur hesap sorulur” dedi.

“Muhkem nas” ile sabit “Haram fiiller”ini sıralayan Dilipak, “Şunu hiç aklımızdan çıkarmamamız gerek: Bu dünyada yaptığımız ve yapmamız gerekirken yapmadığımız, söylediğimiz ve söylememiz gerekirken söylemediğimiz şeylerden hesaba çekileceğimiz bir gün var. Sonuçta bu dünyada yapıp yapmadıklarımızla ya kendi cennetimize sırtımızda tuğla taşıyacağız, ya da kendi cehennemimize sırtımızda odun taşıyacağız. O gün yönetenler ve yönetilenler, yargılayanlar ve yargılananlar birlikte yeniden yargılanacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

“Keşke yüzümüzü Hak’ka dönsek” vurgusu yapan Dilipak “Kınayanların kınamalarına, tehdit edenlerin tehdidi ve onların gösterdikleri istikamete değil, Allah’ın rızasının gösterdiği yolda yürüsek ve O’nun rızasının tecellisinin vesilesi olabilsek. ‘İman ettik’ demekle yakamız bırakılıvermeyecek. İman edenlerle etmeyenlerin ayrıştırılacağı bir gün var” dedi.

ABDURRAHMAN DİLİPAK’IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Son Haberler