Pazartesi, Nisan 15, 2024

Ahmet Hakan ‘medyada solun egemenliği bitti’ dedi, Yılmaz Güney’i hedef aldı

Yılmaz Güney hakkındaki tartışmaya katılan Ahmet Hakan, eskiden medyada solun egemenliği olduğu için Güney'in 'dokunulmazlığı' olduğunu iddia etti.

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın Yılmaz Güney hakkındaki paylaşımının ardından sürgünde yaşadığı Paris’te hayatını kaybeden ‘Çirkin Kral’ hakkında yeni bir tartışma başladı.

İlyas Salman’dan çok konuşulacak Yılmaz Güney açıklaması: Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun

Güney Ailesi, Abdullah hakkında dava açacağını duyurdu. Farah Zeynep Abdullah ise “Ok. Hakim vurmak yok ama” diyerek kavgayı sürdürdü.

Yeşim Salkım yargı dağıtmaya devam ediyor! Buket Aydın’ın ardından Halil Konakçı’ya tarihi kapak: Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti!

Ahmet Hakan da topa girdi

Yılmaz Güney hakkındaki tartışmaya Ahmet Hakan da katıldı. Medyada ‘sol’un egemenliğinin bittiğini belirten Hakan, artık Yılmaz Güney’in ‘dokunulmazlığının’ kalmadığını yazdı.

Ahmet Hakan’ın konuyla ilgili yazısı şöyle:

Eskiden Yılmaz Güney’in bir dokunulmazlığı vardı.

Onun kadına şiddet uygulaması, cinayet işlemesi, silah külah işlerine bulaşması, magandalığı, lümpenliği falan “tabu” konuydu.

Medyaya egemen olan sol çevreler, bu konuları pek açmazlar, açıldığında da üstünü hemen kapatırlardı.

Ama yeni dönem böyle bir dönem değil.

Medyanın süper çeşitlendiği, sol çevrelerin medya egemenliğinin azaldığı, sosyal medya olgusunun yükselişte olduğu bir dönemde Yılmaz Güney’in dokunulmazlığının devam etmesi söz konusu olamaz.

Yılmaz Güney’e hayran olan ve ona iyilik yapmak isteyenlere bir tavsiyem var:

Gelin, Yılmaz Güney’i dokunulmaz kılmak için nafile bir çaba içine girmek yerine “O iyi filmlere imza atan ama lümpen tarafları da olan bir isimdi” falan diyerek konuyu kapatın.

Ahmet Çakar’ın Beyaz TV’den aldığı maaş belli oldu

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir