Pazartesi, Nisan 15, 2024

Ahmet Çakar’ın Beyaz TV’den aldığı maaş belli oldu

Hakemliği bıraktıktan sonra televizyon yorumculuğuna başlayan ve yıllardır spor medyasına yön veren Ahmet Çakar'ın aylık kazancını yakın arkadaşı Sinan Engin açıkladı.

Serhat Ulueren’in kanalına konuk olan Sinan Engin, Ahmet Çakar’ın Gökçek ailesinin sahibi olduğu Beyaz TV’den aylık 500 bin lira aldığını açıkladı. Sinan Engin’in bu açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

 iPhone 15’in Türkiye ve ABD satış fiyatları arasındaki fark dudak uçuklatıyor!

“AYDA 500 BİN TL KAZANIYOR”

Ahmet Çakar’ın televizyondan kazandığı parayı açıklayan Sinan Engin, “Hocanın gerçekten çok parası var. Ayda 500 bin TL kanaldan para alıyor. Alkol kullanmıyor. Çok para harcamıyor.” ifadelerini kullandı.

 Yeşim Salkım yargı dağıtmaya devam ediyor! Buket Aydın’ın ardından Halil Konakçı’ya tarihi kapak: Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti!

 

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sinan Engin’in bu açıklaması sonrası Ahmet Çakar sosyal medyada gündem oldu. Çakar’dan henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

 Yılmaz Güney’in ailesinden Farah Zeynep Abdullah’ın sözlerine yanıt

 Ahmet Çakar Kimdir ?

Ahmet Murat Çakar 3 Ağustos 1962, İstanbul, Türk hekim, eski hakem ve spor yorumcusu.

Pek çok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır. Şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra asıl mesleği olan hekimliği de sürdürmektedir. Çakar ayrıca spor yazarlığı ve yarışma sunuculuğu da yapmaktadır. 1980 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra babasının mesleğini devam ettirmek için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi; doktor olarak göreve başladı. Çakar, hakemlik kariyeri boyunca 100’ün üzerinde uluslararası maç ve derbi karşılaşması yönetti. Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yönetmiş iki Türk hakeminden biridir. Ayrıca Şampiyonlar Liginde görev yapan üç Türk hakeminden birisidir (Diğerleri Oğuz Sarvan ve Cüneyt Çakır).

1997’de hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra, gazete köşe yazarlığı ile radyo ve TV’de yorumculuk yapmıştır. 2001 ile 2004 yılları arasında Telegol programında yorumculuk yapan Ahmet Çakar, 25 Şubat 2004’te Mecidiyeköy’de Profilo Alışveriş Merkezi’nin arkasında bulunan hekimlik yaptığı sağlık ocağından çıkarken, vücuduna isabet eden beş kurşunla vurulmuştur. Vurulma sebebi ve vuran kişiler belirlenememiştir fakat spor programlarında yaptığı yorumlardan kaynaklandığı sanılmaktadır. Taburcu olduktan sonra spor yorumculuğuna tekrar dönmüştür. Şu anda Sabah gazetesinde spor yazarlığı yapmaktadır.

Beyaz TV’de futbol yorumculuğu yapmaktadır. atv’de yayınlanan Ahmet Çakar’la Zor Karar yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Daha önce ise FOX’ta yayınlanan Ahmet Çakar’la Şansa Bak adlı yarışma programını sunmuştur. Show Tv’de Var Mısın Yok Musun adlı yarışmayı sunmuştur. Ayrıca 2009 yılında gösterime giren Kanal-İ-Zasyon isimli sinema filminde oynamıştır. Halen Beyaz Futbol programında yorumculuk yapmaktadır. Ayrıca Best FM’de her Pazartesi 16:00-17:00 arası futbol sohbeti ve yorumları yapmaktadır.

Üst düzey maçları

Türk futbol tarihinin önemli hakemlerinden biri olan Ahmet Çakar’ın üst düzey karşılaşmaları;

19 Mart 1996 – Bordeaux – AC Milan (3-2) UEFA Kupası yarı final mücadelesi
18 Haziran 1996 – Romanya – İspanya (1-2) 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası 1. Tur karşılaşması
1 Mart 1995 – AC Milan – Benfica (2-0) Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk karşılaşması
5 Nisan 1995 – Bayern Münih – AFC Ajax (0-0) Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk karşılaşması
20 Mart 1993 – Gana – Brezilya (1-2) Gençler Dünya Futbol Şampiyonası Final karşılaşması
Ahmet Çakar, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’na göre dünyanın son çeyrek yüzyıldaki en yüksek skorlu 108. hakemidir.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir