Pazartesi, Nisan 15, 2024

Isparta’da bayılana kadar dövülen Benekli Ayhan ortaya çıktı

Ankaragücü tribünlerinin tanınan siması olan sosyal medya fenomeni Ayhan Koç, Isparta’da sokak ortasında feci şekilde darbedildi.

Kavganın sebebi tam olarak bilinmezken, Benekli Ayhan lakaplı sosyal medya fenomenini darbeden iki kişinin, saldırı anında “Kadınlara uyuşturucu içirmek ne demek” ifadelerini kullanması, yaşanan tartışmanın uyuşturucu madde kullanımından kaynaklandığı iddialarına neden oldu.

Güldür Güldür Show’un ‘değişim’ skecini izleyen Kılıçdaroğlu ne yaptı?

BAYILANA KADAR DÖVDÜLER

Kavgaya dahil olan iki kadının saldırganları sakinleştirmeye çalıştığı anlar görüntülere yansırken, iki kişi tarafından darbedilen Ayhan Koç saldırı sonrası baygınlık geçirdi.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA: KAYIP İHBARINDA BULUNDUK

Ayhan Koç ailesinin avukatı olduğunu belirten Şahin Polat, Koç’a 24 saattir ulaşamadıklarını ve kayıp ihbarında bulunduklarını söyledi.

Avukat Şahin Polat, şunları kaydetti:

“Benekli Ayhan Koç’un ailesinin avukatıyım. 24 saattir haber alamıyoruz. Kayıp ihbarında bulunduk. Bilgisi olan +905050157258 numaralı telefondan bize ulaşabilirler.

Koç’u olaydan sonra gören kardeşimiz ile konuştuk doğruladık, hayati tehlikesi olmadığı kanaatindeyiz, hastane kaydı yok. Emniyet araştırma yapıyor şu an. Umarım kısa zamanda ulaşırız.”

AVUKATINDAN İKİNCİ AÇIKLAMA: ANKARA’DA, DURUMU İYİ

Ayhan Koç’tan 24 saattir haber alamdıklarını yönünde paylaşım yapan ailenin avukatı Şahin Polat, bir sonraki paylaşımında Koç’un Ankara’da olduğu ve durumunun iyi olduğu bilgisini paylaştı.

 

Avukatın açıklaması şu şekilde:

“Kesin Bilgi. Benekli Ayhan Koç Ankara’da, durumu iyi arayan soran herkese çok teşekkür ediyor. Teyitsiz, doğrulanmayan bilgi paylaşılmamasını rica ediyor. Ben de herkese teşekkür ederim. Çok seveni var çok kişi aradı, ilgilendiler sağolsunlar.”

 

UYUŞTURUCU İDDİASINA YANIT

Avukat Polat, Benekli Ayhan hakkındaki uyuşturucu sattığı için dayak yediği iddiası hakkında ise şu açıklamayı yaptı:

“Benekli Ayhan Koç hakkındaki uyuşturucu iddiaları asılsızdır. Kaldı ki hukukumuza göre de hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı olmayan kişi hakkında masumiyet karnesi geçerlidir. Bu konuda yapılan paylaşımlar Anayasamızca korunan lekelenmeme hakkının ihlaline neden olur. Bu devletin kolluk kuvveti polisi, jandarması, adli yargı sistemi var. Kimse kendini kolluk veya yargı mercileri yerine koyup ucuz kahramanlıklar yapamaz. Hayatı sinema dizi oyuncusu gibi yaşadığını sanan şahıslar için yargımız gerekeni yapacaktır. Konuyu Türk Adaletine bırakalım.”

 

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Isparta Valiliği de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada olayın 15 Ekim gece yarısı saat 03.30 sıralarında gerçekleştiği, Ayhan Koç’un ertesi gün saat 13.00’te otobüs ile kentten ayrıldığı belirtildi.

Valilik açıklamasında olaya karışan kişiler hakkında adli işlem başlatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında, ‘Benekli Ayhan’ olarak bilinen A.K. isimli sosyal medya fenomeninin darp edildiğine yönelik görüntülerin paylaşıldığının tespit edilmesi üzerine yapılan araştırmada; söz konusu olayın 15.10.2023 tarihinde Isparta il merkezi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldiği ve konuyla ilgili olarak emniyet birimlerimize iletilen bir müracaat ve şikayetin bulunmadığı anlaşılmıştır. A.K. ve olay sırasında yanında bulunan 2 kadın şahsın, saat 03.30 sıralarında taksi ile Burdur’a gittiği, A.K.’nin buradan saat 13.00 sıralarında otobüs ile Ankara yönüne hareket ettiği tespit edilmiştir. A.K.’nin olay sonrası hastane giriş kaydı bulunmamaktadır. Olayla ilgili 2 şüpheli şahsın kimlik tespiti yapılmış ve haklarında adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir