Çarşamba, Ocak 17, 2024

Dünyaca ünlü fotoğrafçıdan Maltepe’de Yaşam sergisi

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu fotoğrafçısı ve yazarı gazeteci Erdem Kırım’ın “Maltepe’de Yaşam” isimli fotoğraf sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç serginin açılışına katılarak Kırım’ın eserlerini inceledi.

Dünyaca ünlü fotoğrafçıdan Maltepe’de Yaşam sergisi - İstanbul'un adeta sanat başkenti haline gelen Maltepe'de çok özel bir sergi kapılarını açtı. Dünyaca ünlü fotoğrafçıdan Maltepe’de Yaşam sergisi - İstanbul'un adeta sanat başkenti haline gelen Maltepe'de çok özel bir sergi kapılarını açtı. Dünyaca ünlü fotoğrafçıdan Maltepe’de Yaşam sergisi - İstanbul'un adeta sanat başkenti haline gelen Maltepe'de çok özel bir sergi kapılarını açtı. Dünyaca ünlü fotoğrafçıdan Maltepe’de Yaşam sergisi - İstanbul'un adeta sanat başkenti haline gelen Maltepe'de çok özel bir sergi kapılarını açtı.
Kırım’ın fotoğraf sergisinin tohumları, Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile yapılan toplantıda atıldı. Maltepe’nin 18 mahallesinde günlük yaşamdan kesitler sunma fikriyle ortaya çıkan sergi için Kırım günde ortalama 10 km yürüyerek fotoğraf çekti.

İdealtepe doğumlu olan ve yaşamının önemli bir bölümü Maltepe’de geçen Kırım, “İki aylık bir süreçte çekilen fotoğraflarımın yer aldığı sergimde önceliğim yeni ve eskiyi kıyaslamak, yapılaşma kontrastlarını yakalamaktı. Gecekondu arkasında milyonluk daireler. İnsan önemli yer aldı. Aşırı yapılaşmayı gözlemledim. Küçükken top oynadığımız, denize girdiğimiz yerler ya park ya da apartman olmuş. Bu acı vericiydi. İçim sızlayarak çektim bazı şeyleri. Geçmişin sade güzelliklerinin, insan profilinin değişimi beni çok etkiledi. Modernleşmenin getirdiği güzelliklere de yer vermeye çalıştım” dedi. Bin 200 fotoğraf arasından 60 fotoğrafın seçilerek sunulduğu Kırım’ın sergisi 27 Şubat’a dek Galeri A+B’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir