Çarşamba, Ocak 17, 2024

Ünlü isimlerin boykot ettiği Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu

Hollywood Yabancı Basın Birliği’ne yönelik uygulanan boykot nedeniyle bu yıl yıldız isimlerin katılmadığı Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu.

Netflix filmi The Power of the Dog en iyi film ödülüne uzanan yapım olurken, filmin yönetmeni Jane Campion en iyi yönetmen ödülü kucaklayan tarihteki üçüncü kadın yönetmen oldu. Kodi Sait-McPhee ise filmdeki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Will Smith, King Richard filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanırken, en iyi kadın oyuncu ödülü ise Lucille Ball in Being the Ricardos filmindeki rolüyle Nicole Kidman’a gitti. Bu ödül yıldız aktristin 16. adaylığından kazandığı dördüncü ödül oldu.

Televizyon ödüllerine damga vuran yapım ise HBO dizisi Succession oldu. En iyi dizi ödülünü kazanan yapımda rol alan, Jeremy Strong en iyi erkek oyuncu, Sarah Snook ise en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmayı başardı.

Hacks dizisi ise en iyi komedi dizisi ödülünün sahibi oldu.

Altın Küre ödüllerine boykot, bu yıl LA Times’ta çıkan ve Hollywood Yabancı Basın Birliği’nde oy veren üyeleri etik dışı davranışlarla suçlayan makalelerin ardından başlamıştı.

Birçok Hollywood yıldızı birliğe karşı açıklama yaparken, uygulanan boykot nedeniyle NBC televizyonu bu yıl ödül törenini yayınlamama kararı almıştı.

Kaynak: Ünlü isimlerin boykot ettiği Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir