Salı / 7 Temmuz 2020

İşine gelince hak, hukuk, adalet diyen CHP’li müteahhit 33 emekliyi böyle mağdur etti

MGS İnşaat tarafından Kartal’da yapılan Blue Sky inşaat projesi yılan hikayesine döndü. Kat malikleri durumdan rahatsızlıkları yüksek sesle dile getirirken, projenin müteahhiti Cengiz Sunar el yükseltip her bir daire sahibinden 50'şer bin TL talep ediyor.

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

MGS İnşaat tarafından İstanbul ili Kartal ilçesinde yapılan Blue Sky inşaat projesi yılan hikayesine döndü. Aylar önce alacaklarını alamayan bir inşaat işçisinin  intihar girişimiyle başlayan olaylar silsilesi inşaat projesinin müteahhit tarafından zamanında bitirilmediği için yeni bir boyuta taşındı.

Müteahhit Cengiz Sunar‘ın kat maliklerinden inşaatı bitirmek için  kişi başı 50 bin TL istediği de iddialar arasında.

Müteahhit Cengiz Sunar
Müteahhit Cengiz Sunar

2 blok 63 daireden oluşan projede 35 kat maliki bulunuyor. Yani Sunar, projeyi bitirmek için kat maliklerinden toplam 1 milyon 750 TL talep ediyor.

Zamanında bitirilmeyen proje nedeniyle evlerine yerleşemeyen daire sahipleri ise talep nedeniyle oldukça gergin.

Ulaştığımız kat malikleri Cengiz Sunar’a “Hem süresine teslim etmeyerek bizi mağdur etti, hem de ödemesi gereken kiraları doğru düzgün ödemedi, bir de üzerine 50 bin TL istiyor.” sözleriyle tepki gösteriyor.

Kat maliklerinin yüzde 90’ı emekli ve çalışacak durumları yok.

Yine konu hakkında görüştüğümüz kat maliki “Emekliyim, bu saatten sonra çalışamam, yıllardır biriktirdiğim bu inşaatta, verecek 50 bin liram da yok!” diyerek Sunar’ın talep ettiği 50 bin TL’yi ödeyecek durumu olmadığını vurgularken, kendilerine yapılan haksızlığa da dikkat çekiyor.

Konu hakkında iddiaları kendisine sormaya çalıştığımız Cengiz Sunar ise sorularımızı “Siz nasıl gazetecisiniz, ben her gün o inşaatta oturuyorum. Sorunu olan gelir benle görüşür.” ifadeleriyle yanıtsız bıraktı.

Cengiz Sunar’ın aktif siyasette de yer aldığı biliniyor. Sunar önceki dönem Tuzla Belediyesi encümeni ve CHP üyesi. Sunar, son yerel seçimde de encümen olmak istedi ancak bu isteği gerçekleşmedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.

CHP’li İlhan Kesici noktayı koydu: Bana ‘Yallah AKP’ye demek ayıptır

CHP'li İlhan Kesici, İBB'nin satın aldığı Fatih portresine yönelik yaptığı eleştiri sonrası sessizliğini Tele 1'e bozdu.

Patlama sonrası yemekte ortalık karıştı! Fabrika sahibi ‘Erdoğan’ın talimatı’ dedi, belediye yalanladı

Hendek'te bulunan havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları, Fabrikası sahibi MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için yemek düzenledi. Yemekle ilgili yeni bir tartışma ortaya çıktı...
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et