Pazartesi, Nisan 15, 2024

Dilan Polat ve kocası Engin Polat Dubai’ye kaçtı mı?

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yurtdışına kaçtığı iddiası sosyal medyada gündeme düştü. Sosyal medyada çeşitli iddialarda bulunan Muhammed Yakut, Polat çiftinin Dubai’ye kaçacaklarını iddia etti.

Haklarında vergi kaçırma iddiaları bulunan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu.

Dilan Polat’ın saltanat sürdüğü paranın asıl sahibi belli oldu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca başlatılan soruşturma devam ederken sosyal medya üzerinden Polat çiftinin kaçtığı öne sürüldü.

Dilan Polat ve kocası Engin Polat’ın tüm mal varlığına el konuldu

Sosyal medyada dile getirdiği iddialar nedeniyle Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı Muhammed Yakut, “Delilerin Delisi” adlı sosyal medya hesabından, “Engin ve Dilan Polat, Ankara’da 5 milyon dolara pazarlık yaptı, Dubai’ye kaçacaklar!!!” şeklinde paylaşım yaptı.

Cüneyt Özdemir de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Namuslu Yargı, emniyet mensupları çaresizce seyrediyor. Rüşvet verdiler ve kaçıyorlar… Mızrak çuvala sığmaz.. Emniyette , avukatlarda, savcılarda, hakimlerde herkes tek tek afişe olacaktır bu hikayede.” dedi.

Dilan Polat ve Engin Polat’ın yurtdışına kaçtığına dair iddialar henüz doğrulanmadı.

Polat çitfi ile ilgili soruşturma dosyasına giren MASAK raporunda; Polat’ın internet yoluyla yaptığı satışlardan elde ettiği kurum gelirlerinin vergi matrahını azaltmak amacıyla sahte belge kullanmış olabileceği değerlendirmesi yapılmıştı.

Dilan Polat’ın sahibi olduğu kozmetik şirketinin de sahte belge düzenleyicisi olduğu değerlendirmesine yer verilmişti. Sahte belge düzenleyicisi olan üç tedarikçi şirketten toplam 225 milyon 743 bin TL’lik mal alışının gerçek olmadığı da belirlenmişti.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir