Pazartesi, Nisan 15, 2024

Barbaros Şansal’ın bir bildiği varmış! Dilan Polat’ın Süleyman Soylu’dan övgüyle bahsettiği görüntüler ortaya çıktı

Hakkında kara para aklama ve vergi kaçakçılığı soruşturması açılan ve mal varlığına el konarak yurt dışı yasağı getirilen Dilan Polat'ın eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu 'kurban olurum' diyerek övdüğü görüntüler ortaya çıktı.

Önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen Dilan Polat’ın, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bir konu hakkında ricada bulunduğunu söylediği video ortaya çıktı.

Barbaros Şansal’dan Dilan Polat açıklaması: Onu Süleyman Soylu’ya sorun

Polat, videoda Bakan’ı aradığı ve işinin 3 saat içinde çözüldüğünü söyledi.

Videoda Soylu’yu aradığını ve işinin 3 saat içinde çözüldüğünü söyleyen Polat, “Allah başımızdan eksik etmesin öyle bir güzel ilgilenildi ki” diyor.

Dilan Polat ve kocası Engin Polat’ın tüm mal varlığına el konuldu

Eski Bakan’a övgüler dizen Polat ayrıca, “Her şey için bakana yazamam. Bayramdan bayrama, kandilden kandile ilk kez o zaman hakkımı kullanıp o zaman istemiştim” ifadelerini kullanıyor.

‘BANA SORMAYIN, SOYLU’YA SORUN’

Ünlü modacı Barbaros Şansal, katıldığı bir yayında kendisine Dilan Polat’ın sorulması üzerine, “Onu Süleyman Soylu’ya sorun” yanıtını vermişti.

Dilan Polat’ın saltanat sürdüğü paranın asıl sahibi belli oldu

Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olduğu 7 yıl boyunca suç örgütü liderleri, üyeleri ve kara para aklayanlarla yakın ilişki içerisinde olduğu iddialarıyla eleştirilerin odağındaydı.

NE OLMUŞTU?

Lüks yaşam tarzları ve kara para aklama, vergi kaçırma iddialarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun soruşturma yaptığı ortaya çıkmıştı.

Polat çifti hakkında ‘Suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ‘Suç örgütüne üye olmak’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak’ ve ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’ olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürütüldüğü öğrenilmişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; Engin Polat’ın babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat, anneannesi Zehra Yılmaz, dayısının eşi Nilgül Yılmaz, Dilan Polat’ın kardeşleri Can Doğu ve Sinem Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu 13 şüpheli hakkında da soruşturma yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Soruşturma kapsamında şüphelilerin suç işlediği ve bu mal varlıklarını suçlardan elde ettiğine yönelik somut delil olduğu belirlenmiş ve mal varlıklarına en konulmuştu.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir