Pazar, Nisan 14, 2024

Rize KYK yurdunda asansör kazası! Vali olay yerinde açıklama yaptı

Rize Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansörün 9. kattan düştüğü iddia edildi. Paylaşılan görüntülerde telaşlı kalabalık görünürken henüz asansörde kaç kişinin olduğu gibi detaylar paylaşılmadı. Öte yandan yaralanan öğrenciler olduğu ve yaralıların hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Rize KYK kız öğrenci yurdundaki asansörde kaza meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Ayder Kız Öğrenci Yurdu’nda hizmet veren asansörlerden biri, bulunduğu kattan zemin kata kaydı.

Olayın ardından öğrenciler, yurdu boşalttı. İhbar üzerine yurda sevk edilen itfaiye ekipleri, asansörleri kontrol etti.

Vali Baydaş’tan açıklama

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, yurda geldi.

 


Bina önündeki öğrencilere hitap eden Vali Baydaş, öğrenci temsilcileri ile görüştüğünü söyledi.

Kazada yaralanan olmadığını bildiren Baydaş, şöyle konuştu:

“Vali olarak söylüyorum; burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum. Öğrenci arkadaşlarımla doğrudan temas kuracağım. Kendi telefonumu vereceğim. Yurdun her türlü problemi, asansörle ilgili sorunlar ifade edildi. Tamamıyla ilgili arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kuracağım. Problemleri beraber çözeceğiz.”


Gençlik ve Spor Müdürü Yıldız ise asansör düşmesiyle ilgili hiçbir öğrencinin sağlık problemi olmadığını belirterek, sadece asansörde kalan bir kişinin tedbir amacıyla hastaneye götürüldüğünü kaydetti.

Ziyaret sırasında bazı öğrenciler, “Biz buraya geldik geleli asansör tamir edilmedi, idaremiz çay günü yapmaktan başka bir şey bilmiyor!” diyerek şikayetlerini Vali Baydaş’a da aktardılar.

 

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da KYK yurdunda meydana gelen asansör kazasında öğrenci Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti.

Dün de Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Sultan Alparslan Kız Yurdu’nda elektrik kesintisi nedeniyle asansör kilitlenmiş ve bu sırada asansörde 3 öğrenci mahsur kalmıştı.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir