Zülfü Livaneli’den Candan Badem’in hesap sorusuna yanıt: Gorbaçov’u tanımam onu onaylamam anlamına gelmiyor

KHK'lı akademisyen tarihçi Candan Badem sosyal medya hesabından, 1923'te Almanya Komünist Partisi (KPD) sosyal demokrat partinin (SPD) burjuvazinin yanında yer alması nedeniyle başarısız olan iktidarı alma girişimini hatırlattı.

KHK’lı akademisyen tarihçi Candan Badem sosyal medya hesabından, 1923’te Almanya Komünist Partisi (KPD) sosyal demokrat partinin (SPD) burjuvazinin yanında yer alması nedeniyle başarısız olan iktidarı alma girişimini hatırlattı.

Badem’in bu tarihi hatırlatması Zülfü Livaneli tarafından beğenildi.

Badem Zülfü Livaneli tarafından bu paylaşımının beğenilmesini şaşkınlıkla karşılayarak “Bu hesap gerçekten Zülfü Livaneli’nin mi?” diye sordu.

Zülfü Livaneli, Badem’in bu sorusuna yine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Soruya içerlediği görülen Livaneli, “Hesap benim, dedikodulara değil fikirlerime bakmak gerekir. Gorbaçov’u tanımış olmam onu onaylamam anlamına gelmiyor” dedi.

Zülfü Livaneli’nin yanıtları şu şekilde:

“Candan bey Hesap benim Yazdıklarınız doğru olduğu için ilettim Liberallere yaptığım ağır eleştiriler kitaplarımda duruyor Dedikodulara değil fikirlerime bakmak gerekir 74 yaşında bir insan olarak hala nazım, hala Ahmed Arif, hala S Ali, hala yaşar kemal söylüyorum

Gorbaçov’u tanımış olmam onu onaylamam anlamına gelmiyor Son kitabımda çok eleştirdim Sosyalizm Öldü mü kitabımda ve makalelerde söyleşilerde tam tersine Marksizmin dünyanın tek geleceği olduğunu belirttim Selamlar”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

6 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki çocuk intihar etti

Tayland’da, 13 yaşında olan ve 6 kişinin tecavüzüne uğrayan kız çocuğu, kendisine ait Facebook hesabında üst üste mesajlar paylaştıktan sonra intihar etti.

İslamcı sosyete yine şatafatıyla gündemde: Londra’dan gelen Tubiş’e hoş geldin partisi

Türkiye Büşra Nur Çalar'ın şatafatlı hayatına odaklanmışken, bir görüntü daha sosyal medyanın gündeminde. 'Londra'dan gelen Tubiş'e hoş geldin partisi...' AKP aday adayı olan Ahu Kalfa'nın partisi gündeme bomba gibi düştü.

“Ya o CHP’li siyasetçinin siyasi hayatı bitecek, ya da Rahmi Turan’ın gazeteciliği”

Gazeteci,Yazar Gürkan Hacır, sosyal medya hesabından Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li iddialarını yorumladı.

Türkiye’nin en borçlu belediyesinde ‘yemeyen keriz’ manzarası: AKP’li belediyenin araç kiralama işini AKP’li vekil kazandı

AKP’li belediyede asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketi, lüks araç kiralama işine girdi. İhaleyi de AKP’li vekilin şirketi kazandı.