Çarşamba / 8 Temmuz 2020

Zülfü Livaneli’den Candan Badem’in hesap sorusuna yanıt: Gorbaçov’u tanımam onu onaylamam anlamına gelmiyor

KHK'lı akademisyen tarihçi Candan Badem sosyal medya hesabından, 1923'te Almanya Komünist Partisi (KPD) sosyal demokrat partinin (SPD) burjuvazinin yanında yer alması nedeniyle başarısız olan iktidarı alma girişimini hatırlattı.

206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

KHK’lı akademisyen tarihçi Candan Badem sosyal medya hesabından, 1923’te Almanya Komünist Partisi (KPD) sosyal demokrat partinin (SPD) burjuvazinin yanında yer alması nedeniyle başarısız olan iktidarı alma girişimini hatırlattı.

Badem’in bu tarihi hatırlatması Zülfü Livaneli tarafından beğenildi.

Badem Zülfü Livaneli tarafından bu paylaşımının beğenilmesini şaşkınlıkla karşılayarak “Bu hesap gerçekten Zülfü Livaneli’nin mi?” diye sordu.

Zülfü Livaneli, Badem’in bu sorusuna yine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Soruya içerlediği görülen Livaneli, “Hesap benim, dedikodulara değil fikirlerime bakmak gerekir. Gorbaçov’u tanımış olmam onu onaylamam anlamına gelmiyor” dedi.

Zülfü Livaneli’nin yanıtları şu şekilde:

“Candan bey Hesap benim Yazdıklarınız doğru olduğu için ilettim Liberallere yaptığım ağır eleştiriler kitaplarımda duruyor Dedikodulara değil fikirlerime bakmak gerekir 74 yaşında bir insan olarak hala nazım, hala Ahmed Arif, hala S Ali, hala yaşar kemal söylüyorum

Gorbaçov’u tanımış olmam onu onaylamam anlamına gelmiyor Son kitabımda çok eleştirdim Sosyalizm Öldü mü kitabımda ve makalelerde söyleşilerde tam tersine Marksizmin dünyanın tek geleceği olduğunu belirttim Selamlar”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Şentop yeniden Meclis Başkanı seçildi

Üçüncü turun sonunda 328 oy alan Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı oldu.

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.
206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et