O ziyaretin ardından ülkücülerden hem Erdoğan’a hem Bahçeli’ye tepki

208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in vefatının 20. yılında kabrini ziyaret etti.

Bu ziyarete Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Nargülü’den tepki geldi.

Mustafa Nargülü, Facebook hesabından “Fatiha okumayı bilmezler diyenlere; Başbuğ’un kabrinde Fatiha okutan adama Devlet Bahçeli denir…” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde MHP’ye “Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı, solcu mu olduklarını nereden bilirler biliyor musun ‘Fatiha’yı oku’ derler, sonra da yanındaki adama ‘Doğru okudu mu?’ diye sorarlar. Asıl milliyetçilik nezakettir, zerafettir. Asıl milliyetçilik ortaya bir fikir, bir görüş bir düşünce koyabilmektir. Asıl milliyetçiliktir MHP’li yöneticilerin yaptığı gibi cehalet sergilemek değil, bilmediğini öğrenmedir. Bunlar dillerine ne gelirse onu söylüyorlar. Bu tavırlarını da milliyetçilik olarak pazarlama kurnazlığına giriyorlar. MHP ceberrut, otoriter devlet refleksiyle hareket ediyor” sözleriyle yüklenmişti.

Salgın günlerinde yokları oynayan Kızılay hakkında korkutan çıkış: Güven azaldıkça kan sıkıntısı bile çıkabilir

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüs salgınına ilişkin iktidarın aldığı önlemler yeterli mi? İktidar kontrolü kaybetti denilebilir mi? Sorularını yanıtladı. Zeyrek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın umreciler konusunda Sağlık Bakanlığı'nı zor durumda bıraktığını dile getirdi.

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.
208,719BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et