Cumartesi / 4 Temmuz 2020

O ziyaretin ardından ülkücülerden hem Erdoğan’a hem Bahçeli’ye tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etmesine ülkücülerden tepki geldi.

207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in vefatının 20. yılında kabrini ziyaret etti.

Bu ziyarete Ülkü Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Nargülü’den tepki geldi.

Mustafa Nargülü, Facebook hesabından “Fatiha okumayı bilmezler diyenlere; Başbuğ’un kabrinde Fatiha okutan adama Devlet Bahçeli denir…” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde MHP’ye “Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı, solcu mu olduklarını nereden bilirler biliyor musun ‘Fatiha’yı oku’ derler, sonra da yanındaki adama ‘Doğru okudu mu?’ diye sorarlar. Asıl milliyetçilik nezakettir, zerafettir. Asıl milliyetçilik ortaya bir fikir, bir görüş bir düşünce koyabilmektir. Asıl milliyetçiliktir MHP’li yöneticilerin yaptığı gibi cehalet sergilemek değil, bilmediğini öğrenmedir. Bunlar dillerine ne gelirse onu söylüyorlar. Bu tavırlarını da milliyetçilik olarak pazarlama kurnazlığına giriyorlar. MHP ceberrut, otoriter devlet refleksiyle hareket ediyor” sözleriyle yüklenmişti.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et