Zamma tepki gösterenlerin elektriğine ‘fazla kullandınız’ kesintisi

Elektriğe yapılan zamma tepki gösteren CHP Rize İl Başkanlığı’nın “fazla elektrik kullandınız” gerekçesiyle elektriği kesildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yaptı.

CHP Rize İl Başkanlığı da yapılan zamma tepki göstermek için bugün saat 13.30’da 15 Temmuz Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştireceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından CHP Rize İl Başkanlığı binasının elektrikleri kesildi.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, parti binasının elektriğinin “fazla elektrik kullandınız” gerekçesi öne sürülerek kesildiğini belirtti.

Deniz, “Bugün ‘elektrik zamlarına hayır’ basın açıklaması yapacağımızı duyurmamızın ardından parti binamızın elektrikleri tüm faturalarımızın ödenmiş olmasına karşın ‘fazla elektrik’ kullandığımız gerekçesiyle kesildi.

Yapmış olduğumuz itirazların ardından elektriklerimiz yeniden bağlandı. Susmayacağımızı daha öncede açıklamıştık. Yine söylüyoruz susmayacağız. Pandemi sürecinde elektriğe yapılan haksız zamma karşı çıkıyoruz” dedi. Daha sonra gerçekleştirilen basın açıklamasında ise pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sorunlara karşın zam yapılması eleştirildi.

Son Haberler