Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimleri için 15 Temmuz planı mı var?

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK),İstanbul’da seçimlerinin yenilenmesine dair AKP ve MHP’nin olağanüstü itirazlarına dair nihai kararını henüz vermedi. Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu İstanbul itirazları için hala karar vermeyen YSK için çarpıcı bir iddia ortaya attı. 

Halkweb Haber Merkezi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK),İstanbul’da seçimlerinin yenilenmesine dair AKP ve MHP’nin olağanüstü itirazlarına dair nihai kararını henüz vermedi. Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu İstanbul itirazları için hala karar vermeyen YSK için çarpıcı bir iddia ortaya attı.

“YSK hala neyi inceliyor!” diyen Eminağaoğlu, 8 Mayıs tarihinden sonra verilecek iptal kararında ilandan sonraki 60’ıncı günü izleyen ilk pazarda seçimin yapılacağını hatırlattı.

Bu tarihin 14 Temmuz’a den geleceğini belirten deneyimli hukukçu “Şimdi YSK üzerinden 15 Temmuz’a bağlayan gece bir kutlama mı hazırlanıyor…” diye sordu.

Eminağaoğlu’nun mesajı şu şekilde:

YSK hala neyi inceliyor!
Üstelik 8 Mayıs ve sonrasında ilan edilecek bir iptal kararında, ilandan sonraki 60. günü izleyen ilk pazar, yani 14 Temmuzda seçim gündeme taşınacak.
Şimdi YSK üzerinden 15 Temmuz’a bağlayan gece bir kutlama mı hazırlanıyor…
Yeni bir 15 Temmuza hayır!

Öte yandan YSK’nın önümüzdeki hafta sonundan sonra İstanbul kararını vermesi bekleniyor. İlçe seçim kurullarında süren incelemelerin raporlarının YSK’ya ulaşmasının ardından İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi talebine dair nihai kararını vermek üzere toplanacak. Tüm bunların gerçekleşmesi Eminağaoğlu’nun işaret ettiği tarihi bulabilir.

 

Babil dizisine FETÖ soruşturması

Star TV’de yayınlanan  ve gerici AKİT gazetesinin hedef gösterdiği “Babil” dizisine FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.

İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

Berat Albayrak’tan “Kanal İstanbul” için ‘Aldım ama neden aldım bir sorun’ açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul projesinin geçtiği alanda arazi aldığını belirten haber sonrası Albayrak'ın avukatından açıklama geldi.

Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya ‘Şeyh’ tepkisi

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan Nakşibendi tarikatı şeyhinin ölümüyle ilgili sosyal medyadan başsağlığı mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Şaban Vatan, "Şeyhe üzüldüğünüz kadar kızıma üzülmediniz" dedi.
209,971BeğenenlerBeğen
4,670TakipçilerTakip Et