Pazar / 12 Temmuz 2020

Yuh sesleri yükseldi… Meral Akşener’den Berat Albayrak’a çok konuşulacak gönderme

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çekmeköy'de iktidara ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'a ekonomi üzerinden yüklendi. Bugün Berat Albayrak ile ilgili iddialara göndermelerde bulundu. Akşener. 'damat' diyince yuhlayan kalabalığa izin vermedi.

206,912BeğenenlerBeğen
8,622TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; bugün Ekşi Sözlük’te açılan “Berat Albayrak Özge Ulusoy ilişkisi iddiası” başlığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın talebi üzerine kaldırıldı.

Başlığa tıklayanlar “istanbul anadolu 1. sulh ceza hakimliği’nin berat albayrak’ın talebi üzerine verdiği 18.06.2019 tarih ve 2019/4832 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir” uyarısı ile karşılaştı.

Meral Akşener 23 Haziran İstanbul Seçimi çalışması için gittiği Çekmeköy’de halka hitap etti.

Akşener, “Vali bey hizmet israf değildir diye yazmış Vali bey. Yani kayyum abi. Buna karşılık ekonominin içine tükürdü damat. Kayınpederi alamıyor. Damat Türkiye’nin itibarını iki paralık etti. Bugün birşey oldu, bugün birşey oldu… Ekonominin içine tüküren damat var ya damat…” diyince kalabalıktan yuh sesleri yükseldi. Akşener “yapmayın” diyerek uyardı.

“ONLARIN KULLANDIĞI İFTİRA DİLİNİ KATİYETLE KULLANMAYACAĞIZ”

Akşener daha sonra şu açıklamaları yaptı:

Bakın her türlü hakarete uğramış, iftiraya uğramış bir insan olarak söylüyorum. Katiyetle onlara benzemeyeceksiniz. Biz sabırlı olacağız, biz sakin olacağız, biz milletimizin, İstanbullu’nun yanında olacağız. Onların kullanladığı o incitici, seviyesiz, terbiyesiz iftira dilini katiyetle kullanmayacağız.

BAHÇELİ’YE TEPKİ GÖSTERDİ

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın mektubunu savunmasını sert sözlerle eleştirdi. Türk Milliyetçileri’ne seslenen Akşener, “Merak etmeyin İYİ Parti var” dedi. Aylar öncesinden İktidarın İmralı ile görüştüklerini söylediklerini belirten Akşener, ‘gördünüz haklı çıktık’ dedi. Akşener, Bahçeli’nin bir mitingde Öcalan’ın idamı için ip atmasını hatırlatarak, “insan arkadaşını asar mı?’ diye sordu.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"

Saray konserlerinin ardından Şahan’dan çağrı!

Karantina dönemi sonrasında paylaştığı tatil videoları ile takipçilerinin karşısına çıkan Şahan Gökbakar, bu defa tiyatro emekçileri için bir paylaşımda bulundu. İletişim Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri"nde boy gösteren sanatçıların ardından Gökbakar, aynı desteğin tiyatro sanatçılarına da verilmesi gerektiğini belirtti.

‘Ne Ayasofya, ne 15 Temmuz AKP’nin kaçınılmaz düşüşünü önleyemez’

Muhalif ekonomist yazar Mustafa Sönmez'den yeni Ayasofya tweeti.

Güvenlik soruşturması nedir, ne değildir?

İktidar kendisine ve dolayısıyla düzene muhalif kim var, nerededir, ne iş yapar, Emniyet, valilik, MİT ve gayri-resmi kurum ve oluşumlar üzerinden öğreniyor, bunları kayıt...

Ve Rusya Ayasofya boykotuna başlıyor: Müze statüsü iade edilmedikçe Türkiye’ye gitmeyin

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararına tepki gösteren Rusya’nın Komünistleri Partisi, yurttaşlara Türkiye’ye seyahat etmeme çağrısı yaptı.
206,912BeğenenlerBeğen
8,622TakipçilerTakip Et