YTB’den 60’ncı yıla özel etkinlik

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türkiye’den Almanya’ya iş gücü anlaşmasının 60. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

YTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 30 Ekim 1961’de imzalanan Türkiye-Almanya İkili İşgücü Anlaşması’nın 60. yılında, 30 Ekim’de Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğinde “Almanya Türk Diasporasının 60. Yılı Programı” gerçekleştirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen YTB Başkanı Abdullah Eren, 60 yıl önce imzalanan anlaşmanın belirli bir süre ile sınırlandırıldığını hatırlatarak “Almanya’ya çalışmaya giden vatandaşlarımız da bir süre çalışıp bir tarla, bir traktör parası kazanıp gelme niyetiyle düşmüştü yola. Ancak planlananla yaşanan öyle olmadı. Neticede bugün bakıyoruz ki tam 60 yıllık bir süre geçmiş.” dedi.

Bu 60 yıldaki başarı hikayelerine dikkati çeken Eren, her ihtiyaç anında anavatan Türkiye’nin de yanında olduğu özellikle Almanya’daki Türk diasporasının bu özel gününde YTB’nin Almanya’ya göçün 60. yılına özel çalışmalar yaptığını kaydetti.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğinde gerçekleştirilecek programda, Almanya’daki Türk diasporasına özel “Kalan

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir

En çok okunanlar