Pazar / 5 Temmuz 2020

YSK’nın gerekçeli kararı hakkında bomba iddia: AKP’nin isteği bunu dedirtecek kadar vahim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek 23 Haziran'da yeniden sandık başına gidilmesi yönünde karar alan Yüksek Seçim Kurulu (YSK), gerekçeli kararını henüz açıklamadı.Avukat Celal Ülgen açıklanmayan gerekçeli karar için çarpıcı iddialarda bulundu. 

207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek 23 Haziran’da yeniden sandık başına gidilmesi yönünde karar alan Yüksek Seçim Kurulu (YSK), gerekçeli kararını henüz açıklamadı.

Avukat Celal Ülgen açıklanmayan gerekçeli karar için çarpıcı iddialarda bulundu.

YSK Başkanı Sadi Güven dahil iptali kararına karşı çıkan 4 üye, gerekçeli kararını hazırladı. Ülgen “YSK Kararının gerekçesini yazamıyor, çünkü AKP kısa karardaki gerekçeyi yetersiz buluyor ve kendisine zarar vereceğini düşünüyor” dedi.

Seçimi iptal ettiren 7 üyenin AKP’nin baskısına bu kadar olmaz tepkisi verdiklerini öne süren Ülgen, “Gerekçenin genişletilmesine ise YSK’nın kabul oyu veren üyeleri “bu kadar da olmaz ki” diyor. “ kısa karar değişmez ki” ifadeleriyle durumu anlattı.

Ülgen’in bu iddiasına bir vatandaş “Emin misiniz ‘bu kadar da olmaz ki’ diyeceklerine güldürmeyin bizi” tepkisini verdi. Ülgen buna karşılık “AKP’nin isteği bunu dedirtecek kadar vahim” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et