Pazartesi / 6 Temmuz 2020

Yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan kayyum hesap sordu: Önlem almadınız

Mardin'e yeniden kayyum olarak atanan ve yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan Vali Mustafa Yaman ile 'kara kutusu' olarak bilinen isim arasında 'önlem almadın' krizi çıktığı öğrenildi.

207,013BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos’ta yeniden Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın, önceki kayyumluğu sırasında belediyede daire başkanlığına getirdiği kimi isimlerle sert tartışmalar içerisine girdiği öğrenildi. Yaman’ın tartıştığı isimlerden birisinin, Mardin Valiliği’nde Özel Kalem Müdürü iken kayyım atamasının ardından belediyede Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Teknik Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirilen Cengiz Ergül olduğu kaydedildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Yaman’ın “kara kutusu” olarak anılan Ergül’le yaşanan tartışmanın ise, ‘kayyum döneminde yaşanan usulsüzlük ve yolsuzluklara dair belgelerin basına sızması ile Ahmet Türk tarafından kimi belgelerin yayınlanmasına karşı önlem alınmamasından kaynaklandığı’ belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Yaman belgelerin basına yansıması ve bazı faturalarda bakanlar ile AKP’li milletvekillerinin isminin yer almasından Ergül’ü suçladı. Bunun üzerine Ergül, bu durumdan sorumlu olmadığını ve Yaman’ın yanında duran kimi isimlerin kendisini bilinçli olarak hedef haline getirdiğini aktardı. Yaşanan tartışmadan sonra Yaman’ın yanından ayrılarak Mardin’den ayrılan Ergül, sosyal medya hesaplarındaki Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerine dair bilgileri de kaldırdı.

KAYYIMI BIRAKIP AKP’Lİ VEKİLE TRANSFER OLDU

Ankara’nın yolunu tutan Ergül’ün AKP’li bir milletvekiliyle çalışmaya başladığı öğrenildi. Ergül’ün sosyal medya paylaşımlarından söz konusu milletvekilinin AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez olduğu anlaşıldı. Bugüne kadar sosyal medya hesaplarında Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin paylaşımlarına yer veren Ergül, 15 Eylül tarihinden sonra peş peşe Etyemez’in mesajlarını paylaşmaya başladı.

BAŞKA BİR DAİRE BAŞKANIYLA DAHA TARTIŞTI: ‘BİR DAHA YAŞANMASIN’

Yaman’ın tartıştığı bir diğer ismin ise, yeniden Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığına getirilen Mehtap Bingül olduğu öğrenildi. Kayyım Yaman ve Bingül arasında yaşanan tartışmanın ise, Bingül’ün belediye bünyesinde hizmet vermek amacıyla daireleri ablasından kiralamasına dair haberler üzerine çıktığı kaydedildi. Yaman’ın benzer durumların yaşanmaması için Bingül’ü uyardığı belirtildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Levent Gültekin açıkladı: Erdoğan’a çok yakın isimden “Ülke yıkıma gidiyor engelleyemiyoruz” itirafı

Gazeteci Levent Gültekin, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk oldu. Programda, Erdoğan'a çok yakın bir kişiyle konuştuğunu belirten Gültekin, birinci halkadaki ismin kendisine "Ülke büyük bir yıkıma gidiyor ve engelleyemiyoruz" dediğini aktardı.

CHP Sözcüsü, CNN’in İlhan Kesici üzerinden İmamoğlu gerilimi yaratma stratejisini üç cümleyle bozdu!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının soru cevap bölümünde CNN Türk muhabiri Öztrak'a İlhan Kesici'nin İBB ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik sert eleştirilerini hatırlattı. Öztrak soruya "İBB'yi ve İmamoğlu'nu ilk günde tebrik ettim, şimdi de tebrik ediyorum" dedi.

Davutoğlu’ndan Ahmet Hakan’a çok konuşulacak ‘Erdoğan’ yanıtı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanı’nın bir gecede aniden görevden alınmasının arkasından Cengiz, Limak ve Kalyon’un kaybettiği ihale çıktı: Yeni Bakan geldi, kaybedilen ihale iptal edildi!

16 Mart’ta yapılan Çukurova Havalimanı ihalesine 2 firma girdi. Bu firmalardan biri olan Cengiz, Limak ve Kalyon’un girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı, yeni bakan 15 Nisan’da eski ihaleyi iptal etti. Bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak

Erdoğan’ın masasında: Sosyal medya düzenlemesi için iki formül

Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki formül var, ya Fransa modeli ya ABD modeli.
207,013BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et