Yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan kayyum hesap sordu: Önlem almadınız

Mardin'e yeniden kayyum olarak atanan ve yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan Vali Mustafa Yaman ile 'kara kutusu' olarak bilinen isim arasında 'önlem almadın' krizi çıktığı öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos’ta yeniden Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın, önceki kayyumluğu sırasında belediyede daire başkanlığına getirdiği kimi isimlerle sert tartışmalar içerisine girdiği öğrenildi. Yaman’ın tartıştığı isimlerden birisinin, Mardin Valiliği’nde Özel Kalem Müdürü iken kayyım atamasının ardından belediyede Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Teknik Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirilen Cengiz Ergül olduğu kaydedildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Yaman’ın “kara kutusu” olarak anılan Ergül’le yaşanan tartışmanın ise, ‘kayyum döneminde yaşanan usulsüzlük ve yolsuzluklara dair belgelerin basına sızması ile Ahmet Türk tarafından kimi belgelerin yayınlanmasına karşı önlem alınmamasından kaynaklandığı’ belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Yaman belgelerin basına yansıması ve bazı faturalarda bakanlar ile AKP’li milletvekillerinin isminin yer almasından Ergül’ü suçladı. Bunun üzerine Ergül, bu durumdan sorumlu olmadığını ve Yaman’ın yanında duran kimi isimlerin kendisini bilinçli olarak hedef haline getirdiğini aktardı. Yaşanan tartışmadan sonra Yaman’ın yanından ayrılarak Mardin’den ayrılan Ergül, sosyal medya hesaplarındaki Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerine dair bilgileri de kaldırdı.

KAYYIMI BIRAKIP AKP’Lİ VEKİLE TRANSFER OLDU

Ankara’nın yolunu tutan Ergül’ün AKP’li bir milletvekiliyle çalışmaya başladığı öğrenildi. Ergül’ün sosyal medya paylaşımlarından söz konusu milletvekilinin AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez olduğu anlaşıldı. Bugüne kadar sosyal medya hesaplarında Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin paylaşımlarına yer veren Ergül, 15 Eylül tarihinden sonra peş peşe Etyemez’in mesajlarını paylaşmaya başladı.

BAŞKA BİR DAİRE BAŞKANIYLA DAHA TARTIŞTI: ‘BİR DAHA YAŞANMASIN’

Yaman’ın tartıştığı bir diğer ismin ise, yeniden Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığına getirilen Mehtap Bingül olduğu öğrenildi. Kayyım Yaman ve Bingül arasında yaşanan tartışmanın ise, Bingül’ün belediye bünyesinde hizmet vermek amacıyla daireleri ablasından kiralamasına dair haberler üzerine çıktığı kaydedildi. Yaman’ın benzer durumların yaşanmaması için Bingül’ü uyardığı belirtildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP’lilerden Erdoğan’a uyarı! ‘Partiyi bitirirse damat bitirecek’

AKP'li yöneticilerde endişeler sürerken akraba kayırmacılığına son verilmesi istendi.

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.
210,481BeğenenlerBeğen
4,598TakipçilerTakip Et