Pazar / 27 Eylül 2020

“Yol yaptık işte yürüyün!” diye dalga geçen Başbakan’a vatandaştan cevap

"Bu eylemlerle adaletin ülkemizdeki her canlıya her yerde lazım"

205,632BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Balıkesir’in CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan deniz altından sonra bu kez de gökyüzünde ‘Adalet’ eylemi gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun önderliğinde başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek devam ediyor. CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, önce Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne katıldı. Ardından geçen hafta Gökçeada’da ‘TCG132’ Sahil Güvenlik batığına dalarak, Türk bayrağı ile birlikte su altında ‘Adalet’ pankartı açtı. Başkan Ayan bu kez daha önce de açıkladığı gibi paraşütle Fethiye Babadağ’dan 1700 metreden atlayıp, adalet isteğini gökyüzüne taşıdı. Yine adalet yazılı pankartla havada 2 dakika duran adam eylemi yapan Başkan Ayan, şöyle dedi:

“Adalet herkese lazım. Bu farkındalığı arttırmak için önce su altında, şimdi ise havada adalet isteğini dile getirdim. Bu eylemlerle adaletin ülkemizdeki her canlıya her yerde lazım olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Adalet arayışını çeşitli şekillerde sürdüreceğim.”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine çay dağıttı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesindeki Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezinin açılışının ardından otobüsten halka çay dağıttı. Alanda sosyal mesafeye uyulmaması dikkat çekti.

Ünlü strateji oyununda Cumhuriyet devrimleri ve şeriat detayı

Ünlü strateji oyunu Hearts of Iron IV’e Atatürk de ekleniyor. Oyunda, Türkiye'yi seçenler, cumhuriyet devrimlerini ilerletmek ya da durdurmak, padişahı tahta geri getirmek veya şeriat ilan etmek gibi seçenekleri tercih edebilecek. Mustafa Kemal Atatürk lider profili için "oyundaki en güçlü lider olacak" değerlendirmesi yapıldı.

CHP’li belediyeler ölüm sayılarını açıkladı: Salgın yalanla önlenmez!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 verileriyle ilgili yazılı açıklama yaparak, CHP’li 11 büyükşehir belediyesinden gelen resmi vefat sayılarını paylaştı.

Maske uyarısı yaptı gözünden oldu

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde maskesini doğru takması için uyardığı kişi tarafında darp edilen sağlık çalışanı Rıfat Babayiğit, yaşadıklarını anlattı. Babayiğit, şu anda sol gözünün görmediğini söyledi.

İBB İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı hayatını kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve 25. dönem Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı hayatını kaybetti.