Pazartesi / 21 Eylül 2020

Yoksa Erdoğan Covid-19’dan seçim zaferi mi umuyor?

Gazeteci Murat Yetkin Youtube üzerinden yaptığı paylaşımda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmalarda seçim havası taşıyıp muhalefete ve medyaya yüklenmesini değerlendirdi.

205,725BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 salgını önlemlerinde “Normalleşme Planı” ilan ederken yine seçim konuşması üslubunda muhalefet ve henüz kontrolü altında olmayan medyayı hedef aldı.

İlk akla gelen salgınla mücadelede ön plana çıkmasını bir baskın seçime dönüştürme isteği. Oysa anketler de, ekonominin kötü durumu da aksini gösteriyor. Peki o zaman Erdoğan neden yapıyor bunu? Siyasetin perde arkasını anlatmaya çalıştım. Ayrıntılı yorum ve analizler

Yetkin, hükümetin salgın politikalarını halkın yeterli bulmasını Erdoğan bir seçim zaferine mi dönüştürmek istiyor tartışması üzerinde durdu.

İşte Yetkin’in açıklamaları:

En çok okunanlar

Gündem

Rasim Öztekin ‘Kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Türk tiyatrosunun geleneği olan ‘Kavuk’, bu akşam düzenlenen bir törenle Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredildi. Çoruh, "Bu kavuğu Anadolu’da zor şartlarda tiyatro açmaya çalışan tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" dedi.

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.

Oyuncu Rutkay Aziz aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adadı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen Rutkay Aziz, yaptığı konuşmada ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadı.