Salı / 4 Ağustos 2020

Yok artık! Bu ifadeyi yazdığı için FETÖ’den gözaltına alındı

206,538BeğenenlerBeğen
8,610TakipçilerTakip Et

FETÖ’nün siyasi ayağına hala dokunulmazken Facebook’ta bir paylaşımın altına, “Allah var gam yok” yazan vatandaşa “FETÖ’cülük suçlaması” ile soruşturma açıldı.

Antep’te Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Beyhan Tahmazoğlu’nu eleştiren Facebook gönderisinin altına, “Allah var gam yok” yazan 50 yaşındaki Ahmet Nohutlu isimli vatandaş hakkında “FETÖ mensubu” olduğu gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre olay, geçen yıl Ağustos ayında Antep’te yayımlanan GAP Gazetesi’nde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Beyhan Tahmazoğlu’nun “usulsüz işlem yaptığı iddiası”nın yer aldığı bir haberin yayımlanmasının ardından yaşandı.

“Stajyerlerin parasını ödemiyor” iddiası

GAP Gazetesi’nde Beyhan Tahmazoğlu’nun sahibi olduğu Özel Deva Hastanesi’nde stajyer olarak çalışan öğrencilere devlet tarafından ödenen staj paralarının verilmediği öne sürüldü. Tahmazoğlu’nun gazetenin imtiyaz sahibi Mustafa Diken’e açtığı davanın Facebook’taki paylaşımının altına Ahmet Nohutlu, “Allah var gam yok” yazdı. Bunun üzerine Nohutlu Antep Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerce ifadeye çağrıldı.

Polis sorgusunda öğrendi

Tahmazoğlu’nu eleştirdiği için ifadeye çağrıldığını düşünen Nohutlu’ya polis sorgusu sırasında “FETÖ’cülük suçlaması” yöneltildi. Daha önce özel harekat mensupları tarafından bölge illerinde duvarlara yazılan, TRT’de yayımlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde dillendirilen “Allah var gam yok” sözünün Gülen yapılanması üyeleri tarafından kullanıldığını öne süren polisler, Nohutlu’ya, “FETÖ’cü müsün” diye sordu.

“Çok önceden beri kullanırım”

Gülen yapılanması suçlamasına anlam veremediğini dile getiren Nohutlu ise “Allah var gam yok” sözünü çok önceden beri kullandığını ifade etti. Nohutlu ifadesinde, “FETÖ’cülükle ilgim ve alakam yoktur. Hakkımda her türlü araştırma yapıldığı zaman bu durum anlaşılabilir. ‘Allah var, gam yok’ sözünü, ben çok önceden beri kullanırım. Bunun FETÖ’cülükle alakası yoktur” dedi. Nohutlu hakkındaki FETÖ soruşturması ve Tahmazoğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenen staj paralarını stajyerlere verip vermediğine ilişkin habere yönelik soruşturma sürüyor.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,538BeğenenlerBeğen
8,610TakipçilerTakip Et