Yok artık! Bu ifadeyi yazdığı için FETÖ’den gözaltına alındı

Diriliş Ertuğrul dizisinde dahi sıklıkla kullanılan ifadeye FETÖ sorgusu.

FETÖ’nün siyasi ayağına hala dokunulmazken Facebook’ta bir paylaşımın altına, “Allah var gam yok” yazan vatandaşa “FETÖ’cülük suçlaması” ile soruşturma açıldı.

Antep’te Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Beyhan Tahmazoğlu’nu eleştiren Facebook gönderisinin altına, “Allah var gam yok” yazan 50 yaşındaki Ahmet Nohutlu isimli vatandaş hakkında “FETÖ mensubu” olduğu gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre olay, geçen yıl Ağustos ayında Antep’te yayımlanan GAP Gazetesi’nde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kardeşi Beyhan Tahmazoğlu’nun “usulsüz işlem yaptığı iddiası”nın yer aldığı bir haberin yayımlanmasının ardından yaşandı.

“Stajyerlerin parasını ödemiyor” iddiası

GAP Gazetesi’nde Beyhan Tahmazoğlu’nun sahibi olduğu Özel Deva Hastanesi’nde stajyer olarak çalışan öğrencilere devlet tarafından ödenen staj paralarının verilmediği öne sürüldü. Tahmazoğlu’nun gazetenin imtiyaz sahibi Mustafa Diken’e açtığı davanın Facebook’taki paylaşımının altına Ahmet Nohutlu, “Allah var gam yok” yazdı. Bunun üzerine Nohutlu Antep Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerce ifadeye çağrıldı.

Polis sorgusunda öğrendi

Tahmazoğlu’nu eleştirdiği için ifadeye çağrıldığını düşünen Nohutlu’ya polis sorgusu sırasında “FETÖ’cülük suçlaması” yöneltildi. Daha önce özel harekat mensupları tarafından bölge illerinde duvarlara yazılan, TRT’de yayımlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde dillendirilen “Allah var gam yok” sözünün Gülen yapılanması üyeleri tarafından kullanıldığını öne süren polisler, Nohutlu’ya, “FETÖ’cü müsün” diye sordu.

“Çok önceden beri kullanırım”

Gülen yapılanması suçlamasına anlam veremediğini dile getiren Nohutlu ise “Allah var gam yok” sözünü çok önceden beri kullandığını ifade etti. Nohutlu ifadesinde, “FETÖ’cülükle ilgim ve alakam yoktur. Hakkımda her türlü araştırma yapıldığı zaman bu durum anlaşılabilir. ‘Allah var, gam yok’ sözünü, ben çok önceden beri kullanırım. Bunun FETÖ’cülükle alakası yoktur” dedi. Nohutlu hakkındaki FETÖ soruşturması ve Tahmazoğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenen staj paralarını stajyerlere verip vermediğine ilişkin habere yönelik soruşturma sürüyor.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,007BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et