Yobaz gazetesi ‘harem selamlık üniversite olmaz’ diyen cumhuriyet kadınlarını hedef gösterdi

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ni hedef gösterdi.

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği’ni hedef gösterdi.

Haberde Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Pınar Gül ve Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Çetin hedef alındı.

İzmir Karşıyaka’da CKD ve 11 sivil toplum kuruluşu kadın üniversitelerine karşı seslerini yükseltmişti.

Karşıyaka’da geçit yok: Kadın üniversitelerine karşı birleştiler

Halkweb’in yer verdiği basın açıklamasının hemen ardından Akit’in tehditkar metni dikkat çekti.

AKİT’TE YER ALAN HABER: 

Gezici CKD’den kadın üniversitelerine karşı imza kampanyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Japonya’ya gitmiş ve Türkiye’de de “Kadın Üniversitesi” kurulması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Cumhuriyet Kadınları Derneği, muhafazakar kesim tarafından olumlu karşılanan Kadın Üniversiteleri’nin kurulması fikrine karşı imza kampanyası başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Japonya seyahati sonrası yaptığı Kadın Üniversitesi çağrısı halktan olumlu karşılık bulmuştu. Muhafazakar kesimin de desteğini gören Kadın Üniversiteleri’nin kurulması fikrine karşı çıkan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, “Eğer bu girişimde ısrar edilirse bu tutumu yargıya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı. Kadın Üniversitesi kurulmasına yönelik girişimleri engelleme amacıyla imza kampanyası başlatan CKD, şimdiye kadar 2 bin 400 imza topladığını açıkladı.

“Cumhuriyet devrimlerine bağlılıkla konuyu izliyoruz”
Gezi isyanına destek veren ve Kadın Üniversitelerine karşı çeşitli şubeleriyle eylemler başlatan Cumhuriyet Kadınları Derneği, aralarında 1881 Derneği ve TEMAD İzmir İl Başkanlığı’nın da olduğu 11 farklı grupla bir araya gelerek ortak basın açıklaması düzenledi. Müslüman camianın da destek verdiği Kadın Üniversitesi fikrini engellemek için türlü girişimlerde bulunan CKD’nin Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Çetin, “Bir cinsiyete dayalı üniversite eğitimini çağdışı buluyor, ülkemizin ihtiyaçları ile örtüşmediğini görüyoruz. Cumhuriyet Devrimlerine büyük bir bağlılıkla konuyu izleyeceğimizi kamuoyuna duyururuz.” diye konuştu.

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,491BeğenenlerBeğen
4,596TakipçilerTakip Et