Cuma / 10 Temmuz 2020

Yobaz gazetesi ‘harem selamlık üniversite olmaz’ diyen cumhuriyet kadınlarını hedef gösterdi

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ni hedef gösterdi.

206,936BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği’ni hedef gösterdi.

Haberde Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Pınar Gül ve Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Çetin hedef alındı.

İzmir Karşıyaka’da CKD ve 11 sivil toplum kuruluşu kadın üniversitelerine karşı seslerini yükseltmişti.

Karşıyaka’da geçit yok: Kadın üniversitelerine karşı birleştiler

Halkweb’in yer verdiği basın açıklamasının hemen ardından Akit’in tehditkar metni dikkat çekti.

AKİT’TE YER ALAN HABER: 

Gezici CKD’den kadın üniversitelerine karşı imza kampanyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Japonya’ya gitmiş ve Türkiye’de de “Kadın Üniversitesi” kurulması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Cumhuriyet Kadınları Derneği, muhafazakar kesim tarafından olumlu karşılanan Kadın Üniversiteleri’nin kurulması fikrine karşı imza kampanyası başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Japonya seyahati sonrası yaptığı Kadın Üniversitesi çağrısı halktan olumlu karşılık bulmuştu. Muhafazakar kesimin de desteğini gören Kadın Üniversiteleri’nin kurulması fikrine karşı çıkan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, “Eğer bu girişimde ısrar edilirse bu tutumu yargıya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı. Kadın Üniversitesi kurulmasına yönelik girişimleri engelleme amacıyla imza kampanyası başlatan CKD, şimdiye kadar 2 bin 400 imza topladığını açıkladı.

“Cumhuriyet devrimlerine bağlılıkla konuyu izliyoruz”
Gezi isyanına destek veren ve Kadın Üniversitelerine karşı çeşitli şubeleriyle eylemler başlatan Cumhuriyet Kadınları Derneği, aralarında 1881 Derneği ve TEMAD İzmir İl Başkanlığı’nın da olduğu 11 farklı grupla bir araya gelerek ortak basın açıklaması düzenledi. Müslüman camianın da destek verdiği Kadın Üniversitesi fikrini engellemek için türlü girişimlerde bulunan CKD’nin Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Çetin, “Bir cinsiyete dayalı üniversite eğitimini çağdışı buluyor, ülkemizin ihtiyaçları ile örtüşmediğini görüyoruz. Cumhuriyet Devrimlerine büyük bir bağlılıkla konuyu izleyeceğimizi kamuoyuna duyururuz.” diye konuştu.

Engin Özkoç’tan Devlet Bahçeli’ye olay yanıt!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP’li Ali Öztunç RTÜK’teki skandalları mecliste tek tek anlattı: AKP’li vekiller çılgına döndü!

CHP'li Ali Öztunç ile Rafet Zeybek'in meclis genel kurulu konuşmaları sosyal medyaya damgasını vurdu.

CHP’li Aydoğan’dan AKP’ye sert sözler: Bu kanunu veterinerlere mi hazırlattınız?

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Turan Aydoğan, TBMM’de görüşmelerine başlanan Avukatlık Yasında değişiklikler içeren yasa teklifi üzerine yaptığı 10 dakikalık konuşmada teklifin nelere mal olacağına ve aslında bir FETÖ projesi olduğuna vurgu yaptı.

Sabah yazarı açıkladı: Erdoğan’dan sonra AKP’nin başına kim geçecek?

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için, “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Sakarya’da patlamamış malzemeyi imhaya götüren kamyon patladı: 3 asker şehit, 6 yaralı

Sakarya'da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı
206,936BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et