Yine damat krizi… Darbeci general ile o gece görüşen kişi Şaban Dişli’nin damadı çıktı

Darbeci general Mehmet Dişli'nin darbe girişimi sırasında 4 kez aradığı ismim ağabeyi Şaban Dişli'nin damadı ve TBMM'de danışman olarak görev yapan Fatih Danacı olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz Öncesi ağabeyi Şaban Dişli aracılığıyla AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan 18 Temmuz için randevu alam darbeci general Mehmet Dişli’nin  darbe girişimi sırasında 4 kez aradığı ismim ağabeyi Şaban Dişli’nin damadı ve TBMM’de danışman olarak görev yapan Fatih Danacı olduğu ortaya çıktı.

Darbeci general Mehmet Dişli ile AKP’li ağabeyi Şaban Dişlİ’Nin damadı arasındaki telefon tarfiğini Odatv’den Sami Menteş yazdı. İşte detaylar;

“15 Temmuz darbe girişiminin en önemli isimlerinden birisi Mehmet Dişli. Mehmet Dişli’yi önemli kılan sadece, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı rehin alan ekipte yer alması değil.

Mehmet Dişli, AKP’nin önemli isimlerinden ve geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı yapılan Şaban Dişli’nin kardeşi. Bugün her ne kadar “görüşmeseler” de, Şaban Dişli kardeşi için 15 Temmuz’dan önce Erdoğan’dan randevu almıştı.

Eğer darbe girişimi olmasaydı Mehmet Dişli, 18 Temmuz’da Erdoğan’la görüşecek, Türk Silahlı Kuvvetleri için hazırladığı projeleri sunacaktı!”

TELEFON KONUŞMALARI

“Darbeci Mehmet Dişli ile ağabeyi Şaban Dişli arasındaki ilişki, kardeş Dişli’nin yargılandığı Akıncı Davası’nda da sık sık gündeme geldi. AKP’li Şaban Dişli basına yaptığı açıklamada; darbe girişimi sırasında hiç kardeşiyle konuşmadığını ileri sürdü. Mehmet Dişli de mahkeme salonunda ağabeyinin açıklamasını “doğruladı” ve “Keşke ağabeyimi arasaydım. Burada olmazdım” iddiasında bulundu.

Mahkeme dosyasında yer alan HTS kayıtları Dişli kardeşler “gibi” düşünüyordu. Darbe girişimi sırasında aralarında bir telefon konuşması yok gibiydi.”

4 KEZ ARADIĞI KİŞİ AĞABEYİ ŞABAN DİŞLİ’NİN DAMADI ÇIKTI

“Ancak…

O sıcak anlarda Mehmet Dişli’nin, dört kez telefonunu aradığı bir isim vardı. O da Fatih Danacı idi.

Fatih Danacı sıradan bir isim değildi. Ağabey Şaban Dişli’nin damadıydı.

Dişli Ailesi’nin sürekli yanında olan biriydi.

Darbe girişimi sırasında Mehmet Dişli’nin neden onun telefonunu aradığını, konuşmanın içeriği dava dosyasında yer almadığı için henüz bilinmiyordu.”

 DAMAT HALEN AKP’Lİ ZEKİ AYGÜN’ÜN DANIŞMANLIĞINI YAPIYOR

“Darbe girişimi sırasında, darbenin en önemli isimlerinden Mehmet Dişli’nin dört kez telefonunu aradığı Şaban Dişli’nin damadı Fatih Danacı, AKP Milletvekili Zeki Aygün’ün Meclis’teki danışmanı olarak çalışmaya devam ediyor.”

Son Haberler