Çarşamba / 8 Temmuz 2020

Yılmaz Özdil’den çok konuşulacak Hilal Kaplan çıkışı: Dünyanın şapşal dediği Trump bile…

Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin konuşan Yılmaz Özdil ABD ziyaretine ilişkin, “AKP iktidarı sıkışmış durumda. AKP dünya tarihinin en derin ekonomik krizi ile karşı karşıya. Askeri vesayete karşı geldiğini söyleyen AKP, en ağır cunta yönetimlerinden bile daha ağır bir tablo ile karşı karşıya. Ben gücümü bir tek Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinden alıyorum. Başımıza bunların geleceği orada yazılı. Harekete geçmek için talimat beklemeyin diyor” yorumunda bulundu.

206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi tarafından Ankara’da düzenlenen panelde konuşan Yılmaz Özdil , “10 Kasım’da Atatürk’ü hatırlamayan Diyanet İşleri Başkanlığı Türk milletinin değildir. Kendi tarihi hakkında bilgisi olmayan milli şuuru olmayan bir yapı haline gelmiş durumda. Diyanet ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen adamı ziyaret ederek, Türk milletinin diyaneti olmadığını kanıtlamıştır dedi.

Kalabalık bir topluluk tarafından ilgiyle izlenen Özdil, Rusya’dan füze alınmasının Türkiye Cumhuriyeti için intihar ile eşdeğer olduğunu da söyledi ve, ”Bir NATO ülkesinin silahlı kuvvetlerinin yapısını dağıtmak Türkiye’nin intiharı demektir. Uçağını düşürüp büyükelçisini öldürdüğümüz Rusya, füze satarak Türkiye’yi imha etti. Türkiye’nin tek çıkış yolu, ülkenin kuruluş ayarlarına geri dönülmesinden geçiyor. Bandırma gemisinin rotası çağdaş medeniyettir, yüzde yüz batıya endekslidir. Bize medeni dünya ile entegre olmak yön verir. Tank Palet Fabrikası’nın Katar’lılara verilmesi de, Türk milletinin suratına vurulmuş hak ettiğimiz bir tokattı” dedi.

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Yandaş medyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin haberlerine de değindi ve “Bu ziyarette yandaş medya rezil oldu, ben rezil olmasından çok mutluyum. Dünyanın şapşal dediği Trump bile bunların gazeteci olmadığını biliyor” dedi ve şunları söyledi:

”AKP iktidarı sıkışmış durumda. AKP iktidar olduğunda toplumsal bir karşılığı vardı. 17 yıl sonra AKP neye karşı geldiyse onun kat be kat fazlası oldu. Başörtüsü ile gelen AKP, en çok başörtülü insanı hapse tıktığı parti haline dönüştü. Ekonomik kriz ile gelen AKP dünya tarihinin en derin ekonomik krizi ile karşı karşıya. Askeri vesayete karşı geldiğini söyleyen AKP, en ağır cunta yönetimlerinden bile daha ağır bir tablo ile karşı karşıya. Ben gücümü bir tek Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinden alıyorum. Başımıza bunların geleceği orada yazılı. Harekete geçmek için talimat beklemeyin diyor.

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

NEWYORK KIROSU MÜTEAHHİT
Özdil, Trump’ın mültecilere karşı ırkçılığı ve diktatörleri sevdiğini de belirterek, “İnsanlara mahalle jargonuyla seslenen New York kırosu müteahhidin hayranlığını, Erdoğan’ın hakaret olarak kabul etmesi lazım” dedi.

Kaynak: Sözcü

5 YORUM

  1. Yılmaz Özdil siz de CHPnin gazetecisisiniz.Ülkenin gelişmeme nedenlerinden en büyüklerinden biri de bu. Gazeteciler taraflı. Kimi hükümete kimi de muhalefete sarılmış. Kardeşim bırakın hepiniz gazeteciliği gidin partilerinizde siyaset yapın. Bu arada Hilal Kaplan ingiliz siyasi diliyle iyi soru sormuş. Hayretle karşıladım. Trumpa direkt terörist dedi. bence bu soruyu her vatanseverin desteklemesi gerek. Keşke Amerikan boyunduruğundan kurtula bilsek. Ama hiç kimse bunu daha başaramadı.

  2. Bekir soysuzu, senin atan hain Vahdettin vatanı İngilizlere satıp, İngiliz gemisine binip kaçarken, bizim atalarımız dağlar da, çoban ateşi yakıp, Nene hatunlarla, Şerife Bacılarla düşmanı denize döktük…Senin gibi bir kaçının atasıda kurtlmuş demekki…..

  3. yılmaz gavuru senin tanrın mı yazdı nutukda çünki allaha secde ediyoruz senin gibi resme değil nasıl sahibin abdnin rezil olduğunu hazmedemiyorsun be devlet seningibirum ermeniler tarafından kurtarılmadı beğenmediğiniz tokatladığınız nene hatun şerife bacılar tarafından kurtarıldı ozamanlar senin ataların hangi köşkte rakı içip boğaz manzarasına bakıyordu

  4. Hilal Kaplan’dan Trump’a zor soru:Türkiye’de 17 terör saldırısını gerçekleştiren Mazlum Kobani’yi hala Beyaz Saray’a davet etmeyi düşünüyor musunuz? HİLAL KAPLAN BU SORUYU SORMUŞ…NE VAR BU SORUDA ..HAKLI OLARAK GAYET GÜZEL BİR SORU SORDU ..SEN YILMAZ YILAN DİL OLARAK HER SORUYU… HER YORUMU…HER ELEŞTİRİNİ..AŞAĞILIK BİR ŞEKİLDE YAPINCA SEN İYİ GAZETECİ Mİ OLUYORSUN…SİZİN GİBİLERİN YOK OLMASI LAZIM..SİZ GÜZEL TÜRKİYEMİZİN ÇIBANLARISINIZ…SİZ KİM GAZETECİLİK KİM..DÜNYANIN SONUNU HIZLI BİR ŞEKİLDE GETİREN SİZ VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER…

    • 17 senedir ne dediyseniz tersi oldu, Yılmaz Özdil ve onun gibi düşünen vatanseverlerin dediği hep doğru çıktı, zdil sizin gibi bir zamanlar Fetöye hocam demedi, Apo ya sayın demedi, şehide kelle demedi, bunlar yanlış cemaat demek terrist demektir dedik haklı çıktık, fetöcüleri serbest bırak serkan bilmem kimi serbest bırak sonra fetö yü iste kim inanır bu filime. bu Ülkede sizin kadar kıvrak kıvırtan görülmedi, mahvettini güzel ülkeyi, Tek yol var Ulu Önderin yolu o yolda yürüyenler kazanacak. merak etme tarih ve hukuk her şeyi kaydedecek.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Şentop yeniden Meclis Başkanı seçildi

Üçüncü turun sonunda 328 oy alan Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı oldu.

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.
206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et