Çarşamba / 28 Ekim 2020

Yılmaz Özdil: Can güvenliğimiz yok, silahlı korumalarla dolaşıyoruz

205,013BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru, Metin Yılmaz, Yücel Arı, Mustafa Çetin, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli’ye verilen toplam 20 yıl hapis cezasının istinaf mahkemesi tarafından onanmasının ardından konuyu köşesine taşıdı.”

CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK”

Dünya basın tarihinde böylesine sistematik saldırı altında tutulan bir başka gazetenin olmadığını belirten Özdil, “Can güvenliğimiz yok. Manşetlerden ekranlardan hedef gösteriliyoruz. Silahlı korumalarla dolaşıyoruz” diye yazdı.

Yılmaz Özdil’in Sözcü’de yer alan yazısının bir bölümü şöyle:”4.877 gündür yayınlanıyoruz.Bu süre içinde aleyhimize 800’den fazla tazminat davası açıldı.Bin’den fazla suç duyurusunda bulunuldu.300’den fazla ceza davası açıldı.2 binden fazla tekzip başvurusu yapıldı.Toplayın bunları…4 bini geçiyor.Kardeş gazetemiz Korkusuz’u ilave et.5 bine yaklaşıyor.Yani?Sözcü ailesi, yayın hayatına başladığı günden beri, ortalama her gün adliyeye götürüldü, her gün!Bırakın Türkiye tarihini, dünya basın tarihinde böylesine sistematik saldırı altında tutulan bir başka gazete yok.Patronundan muhabirlerine, genel yayın yönetmeninden yazarlarına, internet sitesinden muhasebe görevlilerine kadar, neredeyse yargılanmayan personelimiz yok!Hapis cezası istenmeyen yazarımız yok!Asılsız ihbarlarla, kanıtsız iftiralarla, sahte tweetlerle, yalancı tanıklarla, montaj fotoğraflarla, düpedüz kumpaslarla, linç kampanyalarıyla devamlı savcı veya hakim önüne çıkarılıyoruz.Hukuk servisimiz adeta call center gibi çalışıyor!Haksız vergi cezaları kesiliyor.Basın ilanlarımız kesiliyor.Henüz yayın hayatına başlamayan televizyonumuza bile ceza kesildi.En son… Emin Çölaşan, Necati Doğru, Metin Yılmaz, Yücel Arı, Mustafa Çetin, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli’ye verilen toplam 20 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı.Can güvenliğimiz yok.Manşetlerden ekranlardan hedef gösteriliyoruz.Silahlı korumalarla dolaşıyoruz.”

“ADALETE OLAN İNANCIMIZI ASLA YİTİRMİYORUZ”

Yılmaz Özdil yazısına şu sözlerle nokta koydu:”Başımıza gelen/getirilen onca felakete rağmen, hakikatin topallayarak da olsa hedefine ulaşacağına, namuslu savcıların namuslu hakimlerin illa ki varolduğuna güveniyoruz.Adalete olan inancımızı asla yitirmiyoruz. Çünkü eminiz ve müsterihiz… Namuslu gazetecilik suç değildir!”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

”Parti içinde Ümit Özdağ’a yönelik şikayet dilekçesi toplama kampanyası başlatıldı”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "81 il başkanına denildi ki 'şikayetçi olun'. Böyle bir usul yok. Operasyonu yapan bu partinin en üst mekanizmalarında görev yapan insanlar, İYİ Parti içerisinde" dedi.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi dönemi sona eriyor!

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ankara Anlaşması'na başvuru süresinin 31 aralık 2020 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

Mansur Yavaş o sözünü de tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş daha önce çalışan annelere sözü verilen gündüz çocuk bakımevinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete açılacağını duyurdu.

Charlie Hebdo’nun Erdoğan karikatürü üzerine Kültür Bakan Yardımcısı Çam’dan küfür

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Charlie Hebdo dergisine tepkisini Fransızca küfür paylaşarak gösterdi.

Erdoğan’dan 29 Ekim mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ilişkin bir videolu mesajı sosyal medya hesabından paylaştı. Erdoğan, "Cumhuriyetimizin kurucu iradesi nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız." dedi.