Pazar / 18 Ekim 2020

Yıldırım’dan yürüyüş rahatsızlığı: Kabak tadı vermeye başladı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin açıklama yapan Başbakan Yıldırım "Kabak tadı vermeye başladı burada bitirmek lazım" diye konuştu.

205,340BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Başbakan Binali Yıldırım Ankara Polatlı’da Cuma namazı çıkışında gazetecilere gündemi değerlendirdi.

“Hiçbir ihbarı ihtimali gözardı etmeden güvenliğin en üst düzeyde alınması için gereken her şey yapılıyor. Güvenlik birimlerimiz büyük bir fedakarlık içinde bu yürüyüşün bir provokasyonlar karşılaşmaması için çaba gösteriyor. Tabi ki hayatın doğal akıı9 bozuluyor bunu dikkate alması gerek bu yürüyüşü tertip edenlerdir. Bu iş makısadına erişti daha fazla sürdürmenin anlamı yok. Ana muhalefet partisi açıklama yaptı yarın yapacakları açık hava toplantısıyla bu eylemi tamamlayacaklarını ifade etti. Ümit ederim sükunet içinde, herhangi bir kötü niyetli girişime fırsat vermeden bu eylemi tamamlamış olurlar. Bundan sonra bu işte ısrar etmekı yollarda mağdur olan vatandaşa eziyet olur, ana muhalefet partisine de eziyete dönüşebilir. Sonuna kadar adalet…Ancak bunun yeri yollar değildir, yürüyüş değildir bunun yeri Meclis’tir. Bir araya geleceğiz konupşacağız. Artık kabak tadı vermeye başladı bu işi burada bitirmek lazım.” İfadelerini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BTP’ye sıcak mesaj

“Türkiye’nin farklı cephelerde yürüttüğü beka mücadelesinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin gereken katkıyı vereceğine inanıyorum.“

Bakan Koca’dan o şehirlerle ilgili kritik uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum'da basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, ''1 haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz.'' dedi.

CHP’li Alper Taşdelen makam aracını satılığa çıkardı

Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin CHP'li Belediye Başkanı Alper Taşdelen, makam aracını satışa çıkardığını açıkladı.

Sezgin Tanrıkulu’ndan cezaevi raporu: Covid-19 hastalıktan çok yeni bir hak ihlali olarak yaşanmaktadır

Cezaevlerine ilişkin CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun hazırladığı raporda pandeminin sorunları katladığına dikkat çekildi. Raporda, “Hak ihlalleri bitmeyen cezaevlerinde, Covid-19 hastalıktan çok yeni bir hak ihlali olarak yaşanmaktadır” dendi.

Uzm. Dr. Buğra Buyrukçu koronaya karşı uyardı: O hastalığı olanlar dikkat etsin

Ankara'da, akupunkturist Uzm. Dr. Buğra Buyrukçu, temizlik malzemelerinden diş dolgusuna kadar birçok ürününün neden olduğu toksik obezitesi olanların Covid-19 döneminde risk altında olduklarını açıkladı. Buyrukçu, "Besinler ve kullanılan ürünlerin neden olduğu toksik obezitesi olan kişilerin korona virüse yakalanma riski daha fazla." dedi.