Yiğit Bulut: Babacan, Davutoğlu ve Gül’e meydan okuyorum

AKP'den istifası sonrası yeni parti hazırlığını başlattıklarını duyuran Ali Babacan, Saray cephesinden karşı hamle gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, kişisel Twitter hesabı üzerinden Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ya meydan okudu.

Babacan ile ilgili elinde bilgi ve belgeler olduğunu iddia eden Bulut, Babacan’ı TV’de karşı karşıya gelmeye çağırdı.

Babacan’ı yeni parti kuruluşunda desteleyeceği beklenen Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında da iddialarının olacağını şimdiden ilan eden Bulut, “Başıma gelecek her şeye hazırım, bunları sadece kendi inisiyitifimle yazıyorum” iddiasını öne sürdü.

“Bu ülke çok yalancı pehlivan gördü ama ateş çemberinden geçerken ülkemize, milletimize, ü mmetimize, lidere ihanet bu kadar ucuz değil” diyen Bulut, “Ali Beyciğim, ben meydan okuyorum, er meydanından kaçılmaz” diye yazdı.

Yiğit Bulut’un suçlamaları arasında 17-25 Aralık sürecinde Bank Asya’ya el koyma operasyonu sırasında Babacan’ın, “Bankayı, devlete 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya çalıştığı” iddiası da var.

Babacan’ın “İngiliz ve Amerikan bankalarından ‘short list’ yaptığı” iddiasını öne süren Bulut, “İsviçre’de bir banka hiç sana aracılık yaptı mı” diye sordu.

17 Aralık sürecinde kulislere yansıyan bilgilerde, döviz kurlarında yaşanan artışa geç müdahale edilmesinde, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Başbakan Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu baş danışmanı Yiğit Bulut arasındaki görüş ayrılığının etkili olduğu iddia edilmişti.

Bu süreçte Başbakan Erdoğan’ı, müdahale konusunda ikna etmek için yoğun çaba harcayan Babacan’ın, Erdoğan’ın “Yiğit öyle demiyor Ali” sözleri ile adeta şoke olduğu öne sürülmüştü.

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.
210,610BeğenenlerBeğen
4,585TakipçilerTakip Et