Yenişafak’ın hedefinde neden o komutan var?

Yenişafak'ın hedefinde bir süredir 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı var. 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'ın adının yer aldığı bir tabelayı kaldırttığı gerekçesiyle hedef alınan albay hakkında bir süredir kara propaganda yapılıyor. Yapılan haberlerde albay "Ömer Halisdemir ve cami düşmanı" olarak gösteriliyor.  

Yenişafak’ın hedefinde bir süredir 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı var. 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’ın adının yer aldığı bir tabelayı kaldırttığı gerekçesiyle hedef alınan albay hakkında bir süredir kara propaganda yapılıyor. Yapılan haberlerde albay “Ömer Halisdemir ve cami düşmanı” olarak gösteriliyor.

Peki işin aslı ne?

Albay Kubilay Karslı’nın kaldırdığı tabelada Ömer Halisdemir’in yanı sıra ilginç bir isim daha var.

Bu bir şahıs değil şirket ismi…

Aydınlık yazarı İlker Yücel o şirketin kime ait olduğunu yazdı.

Şirketin ismi Nimet ve Bekard Gıda.

Bekard Yemek Sanayi’nin sahibi ve AKP İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak, 2005’te evlenmişti.

İlker Yücel’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Yeni Şafak, üzerinde Ömer Halisdemir yazan bir tabelayı kaldırdığını belirttiği 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı’yı aylardır hedef alıyor. Halbuki kaldırılan tabelada bir şirketin reklamı var ve bu TSK isim yönergesine uygun değil.

Yeni Şafak, yayınladığı fotoğrafta reklam bölümünü gizliyor. Böylece tugay komutanı “Ömer Halisdemir ve cami düşmanı” gösterilerek hedef alınıyor.

Peki bunun sebebi nedir?

Araştırdık. Konu tamamen “duygusal.” Yeni Şafak’ın görünmesini engellediği reklamda yer alan şirketin ismi Nimet ve Bekard Gıda. Bu şirket İstanbul, Bezmialem ve Sakarya Üniversitesi ile İETT, KYK yurtları gibi kurumların ve bazı illerdeki tugay komutanlıklarının yemek işlerini yapıyor.

Bekard Yemek Sanayi’nin sahibi ve Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak, 2005’te evlenmişti.

Yeni Şafak’ın “Ömer Halisdemir düşmanı” diye hedef aldığı komutan görevi gereği şehidimiz üzerinden şirket reklamı yapılmasını önlüyor. Yeni Şafak da “akrabalık ilişkisi” bulunan ismini yazdığımız şirketin çıkarı için onurlu bir Türk subayını hedef alıyor!

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,609BeğenenlerBeğen
4,586TakipçilerTakip Et