Yenişafak’ın hedefinde neden o komutan var?

Yenişafak'ın hedefinde bir süredir 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı var. 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'ın adının yer aldığı bir tabelayı kaldırttığı gerekçesiyle hedef alınan albay hakkında bir süredir kara propaganda yapılıyor. Yapılan haberlerde albay "Ömer Halisdemir ve cami düşmanı" olarak gösteriliyor.  

208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et

Yenişafak’ın hedefinde bir süredir 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı var. 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’ın adının yer aldığı bir tabelayı kaldırttığı gerekçesiyle hedef alınan albay hakkında bir süredir kara propaganda yapılıyor. Yapılan haberlerde albay “Ömer Halisdemir ve cami düşmanı” olarak gösteriliyor.

Peki işin aslı ne?

Albay Kubilay Karslı’nın kaldırdığı tabelada Ömer Halisdemir’in yanı sıra ilginç bir isim daha var.

Bu bir şahıs değil şirket ismi…

Aydınlık yazarı İlker Yücel o şirketin kime ait olduğunu yazdı.

Şirketin ismi Nimet ve Bekard Gıda.

Bekard Yemek Sanayi’nin sahibi ve AKP İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak, 2005’te evlenmişti.

İlker Yücel’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Yeni Şafak, üzerinde Ömer Halisdemir yazan bir tabelayı kaldırdığını belirttiği 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı’yı aylardır hedef alıyor. Halbuki kaldırılan tabelada bir şirketin reklamı var ve bu TSK isim yönergesine uygun değil.

Yeni Şafak, yayınladığı fotoğrafta reklam bölümünü gizliyor. Böylece tugay komutanı “Ömer Halisdemir ve cami düşmanı” gösterilerek hedef alınıyor.

Peki bunun sebebi nedir?

Araştırdık. Konu tamamen “duygusal.” Yeni Şafak’ın görünmesini engellediği reklamda yer alan şirketin ismi Nimet ve Bekard Gıda. Bu şirket İstanbul, Bezmialem ve Sakarya Üniversitesi ile İETT, KYK yurtları gibi kurumların ve bazı illerdeki tugay komutanlıklarının yemek işlerini yapıyor.

Bekard Yemek Sanayi’nin sahibi ve Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak, 2005’te evlenmişti.

Yeni Şafak’ın “Ömer Halisdemir düşmanı” diye hedef aldığı komutan görevi gereği şehidimiz üzerinden şirket reklamı yapılmasını önlüyor. Yeni Şafak da “akrabalık ilişkisi” bulunan ismini yazdığımız şirketin çıkarı için onurlu bir Türk subayını hedef alıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et