Yeni yasaklar yolda mı? Erdoğan sosyal medyayı hedef aldı!

208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et

Sosyal medya kullanımını eleştiren Erdoğan, “Linç kültürü, itibar suikast sosyal medyada yaygınlık kazanıyor” iddiasında bulundu ve 2013’teki Gezi olayları sırasında sosyal medyanın provokasyon üssü olarak kullanıldığını öne sürdü.

Erdoğan’ın bu sözleri, ‘sosyal medyaya yasak mı geliyor’ sorusunu akıllara getirdi.

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde konuşan Erdoğan’ın, sosyal medyayı hedef aldığı ifadeler şöyle:

“Basın-yayım sektörümüzde baş döndüren bir ilerleme olduğunu görüyoruz. 15 sene önce hayal bile edilemeyen birçok yenilik bugün hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi.

“İnternetin yaygınlaşmasıyla bilginin kitleselleşmesinin önü açıldı. İnternet dev bir malumat çöplüğü oluşturdu. Linç kültürü, itibar suikast sosyal medyada yaygınlık kazanıyor. Sosyal medya mağdurları hesap soracak muhatap bile bulamıyor. Sosyal medya Gezi olaylarında provokasyon üssü olarak kullanıldı.”

Erdoğan, sosyal medyayı eleştirse de, AK troll olarak nitelenen paralı çalışanların çok sayıda muhalife yönelik karalama kampanyaları yürüttüğü biliniyor.

Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği, başını Hilal Kaplan’ın çektiği Pelikan olarak nitelenen grup da bu çerçevede değerlendiriliyor.

Öte yandan, sosyal medya kadın cinayetleri, çocuk tacizleri karşısında toplumsal tepkinin yoğunlaştığı, adliye koridorlarında ve mahkeme salonlarında adalet bulamadıklarını belirten çok sayıda bireyin de hak ve adalet arama mecrasına dönüşmüş durumda.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bakan Koca açıkladı: Son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti, toplam sayı 725’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte tespit edilen corona virüsü vakaları ve yaşanan can kayıplarıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Dünya normale ne zaman dönecek? ABD’li doktordan umutsuz açıklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüs mücadelesinin başındaki isim Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, çarpıcı açıklamalarda bulundu

İstanbul’da yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere yenileri eklendi

CHP’den “infaz” düzenlemesine muhalefet şerhi: Muhalifleri sindirme aygıtı!

CHP infaz teklifine yazdığı muhalefet şerhinde, “Sosyal medyada muhalif görüş açıklayanlar ya da iktidarın uygulamalarını, AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına eleştirel yorum yapanlara sıklıkla açılan soruşturma ve davalar neticesinde verilen cezaların büyük bir kısmı artık cezaevlerinde geçirilecek” denildi.
208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et