Yeni Söz gazetesinden eşcinsellik araştırmasına: “Neden i.ne değilsiniz”

Yeni Söz gazetesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yapılan bir eşcinsellik araştırmasına tepki göstererek "'Neden i.ne değilsiniz' araştırması" başlığını kullandı.

Hükümete ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Yeni Söz gazetesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yapılan bir eşcinsellik araştırmasına tepki göstererek “‘Neden i.ne değilsiniz’ araştırması” başlığını kullandı.

Haberde “İzmir Ticaret Odasına ait İzmir Ekonomi Üniversitesi ile AB’den Türk toplum ve inanç değerlerince suç ve günah sayılan eşcinsel ilişki konusunda lüzumsuz, gereksiz, kışkırtıcı ve kötü kokular içeren bir araştırma projesi başlatıldı.” İfadelerine yer verildi.

“ENGELLENMESİ İSTENİYOR”

Araştırma için YÖK’e ve Bakanlığa engelleme çağrısında da buşunan gazete şöyle devam etti:

“Eşcinsellik, ayrımcılık ve cinsel eğitim başlıklarında öğrenci, veli ve öğretmenler için ayrı hazırlanan sorularla eğitimde tabuların yeri sorgulanacağı ileri sürülen araştırma ile eşcinsellik tanıtımı yapılacak, sapkın bir yaşama biçimi olan eşcinselliğin normal gösterilmesine yönelik araştırmanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ve YÖK Başkanlığınca engellenmesi isteniyor.”

Son Haberler