Sosyal Medya

Yazıklar olsun: Uğur Mumcu’ya suikast yapılan yerde tam 25 yıl sonra ikinci suikast!

Gündem

Yazıklar olsun: Uğur Mumcu’ya suikast yapılan yerde tam 25 yıl sonra ikinci suikast!

Ankara’da 24 Ocak 1993’te, evinin önünde otomobiline yerleştirilen bombanın infilak etmesiyle hayatını kaybeden gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’nun suikasta kurban gittiği yerde yapılan anıta yönelik saygısızlık tepki çekti.

“Uğur Mumcu Mücadele Ödülü” sahibi Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Uğur Mumcu’ya yönelik saygısızlığı sosyal medyadan duyurdu.

Tezcan Karakuş Candan, Uğur Mumcu Anıtı’nın bitişiğine elektrik dağıtımcısı Başkent Elektrik tarafında konulan trafonun fotoğrafını paylaşıp “Başkent Elektrik ten Uğur Mumcu Anıtına saygısızlık. Başka yer mi kalmamış.Bu ucube derhal kaldırılsın” diye yazdı.

Candan daha sonra “Uğur Mumcu Anıtına saygısızlık yaptıkları gibi başkent destek sorduğum hiç bir soruya da cevap vermemiş dilekçe verinden başka bişeyde dememiştir” mesajını paylaştı ve Başkent Elektirk’ten gelen “Talebiniz hakkında telefonla görüşülerek tarafınıza bilgi verilmiştir. İyi günler dileriz” yanıtına ise “Hiç bir şekilde sorduğum sorulara cevap verilmemiştir” diye karşılık verdi.

İşte o mesajlar:

“KÜFREDECEKTİM FAKAT KÜFRÜMÜN BİLE…”

Uğur Mumcu’nun kızı ve oğlundan da anıta yönelik saygısızlığa tepki geldi.

Mumcu’nun kızı Özge Mumcu Aybars, “Babamın öldürüldüğü yere bu yaptığınız saygısızlık! Bu trafo buradan kaldırılmadığı sürece her gün yazmaya kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz!” mesajını paylaşırken oğlu Özgür Mumcu ise “Küfredecektim fakat küfrümün bile sizden kıymetli olduğunu fark ettim. Gel kafamıza dik trafonu rahatla” diye yazdı.

İşte o mesajlar:

Gündem Kategorisinden...

Yukarı