Salı / 6 Nisan 2021

Yaygaranın arkasındaki ABD planını anlatan Erkan Baş: Ulusalcılara da iki çift sözüm var!

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, AKP’nin 'darbe' çıkışlarına Meclis’te düzenlediği basın toplantısında yanıt verdi.

Emekli 104 amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin konuşan Erkan Baş, iktidarın ‘mağdura’ oynadığını ifade ederek, “Ülkede darbeci arayan varsa bakması gereken yer bu iktidardır. Öyle laf olsun diye söylemiyorum. Bunlar 12 Eylül darbesinin özbeöz evladıdır” dedi.

‘SARAY’IN DEĞİRMENİNE SU TAŞIDINIZ’
Basın toplantısının devamında “Bir çift söz de sözde ulusalcı kesime söylemek istiyorum” diyen TİP Genel Başkanı, “Biz sosyalistiz kardeşim. Bizim gözümüzde her ulus değerlidir. Bir ulusun diğerinden üstünlüğü filan yoktur. Memleketimizi ve tüm dünyayı severiz. Tüm dünya halklarının özgür eşit adil şekilde yaşamasını isteriz. Ama sizler, güya ulusal çıkarlar filan diyerek yıllardır bu Saray’ın değirmenine su taşıdınız” ifadelerini kullandı.

Baş şunları kaydetti:
“Terör, Mavi Vatan filan diye sizin ağzınıza bir parça bal çaldılar, laikliğin ayaklar altına alınmasına, özgürlüklerin yok edilmesine, emekçilerin uğradığı yıkıma eyvallah dediniz!

Güya stratejiden, jeopolitikten filan bahsedersiniz!

Daha olaylara bütünlüklü bakamıyorsunuz!

Bu ülke halklarının hepsinin derdine bir bütün olarak bakamayan, kardeşlikle bağımsızlığın, emekle özgürlüğün bağını kuramayan Saray’a hizmet eder!

Ve maalesef ettiniz!

Umarım birileriniz akıllanır da emeğin tarafına geçer. Yoksa kaybeden siz olacaksınız.”

Son Haberler