YAŞ’ta Atatürkçü askerler mi tasfiye edilecek?

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Acet, yaklaşan YAŞ için ilginç iddialarda bulundu.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Acet, “YAŞ toplantısında hangi kriterler belirleyici olacak?” başlıklı yazısında, Atatürkçü askerlerin hedefte olduğu mesajını verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) tayin ve terfilerin görüşüldüğü Yüksek Askeri Şûra’nın (YAŞ) bu yılki toplantısında 200 general ve amiralin durumunun masaya yatırılacağı kaydedildi. Birinci gündem maddesinin FETÖ ile mücadele olacağı YAŞ’ta terfilerin de buna göre yapılacağı belirtildi.

Ancak hükümete yakın medyadan gelen haberler ise Atatürkçülerin de YAŞ’ta tasfiye edileceği mesajını veriyor.

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, “YAŞ toplantısında hangi kriterler belirleyici olacak?” başlıklı yazısında, “YAŞ öncesi askeri personel ile ilgili son derece titiz bir çalışma yürütüldüğünü söyleyebilirim. Duyarlılığın büyük kısmı elbette FETÖ ile ilgili. 15 Temmuz’dan bu yana 8800’e yakın askeri personelin FETÖ iltisakı nedeniyle ordudan ilişiğinin kesildiğini biliyoruz. Ancak, edindiğimiz izlenim, bu hassasiyetin sadece FETÖ’cülerle ilgili olmadığı yönünde” ifadeleri kullandı.

“28 ŞUBAT KAFASI’ DİYE AKTARABİLECEĞİM KESİMLE İLGİLİ HASSASİYET GÜDÜLÜYOR”

“Benim sizlere kolay anlaşılsın diye ‘28 Şubat kafası’ diye tanımlayarak aktarabileceğim kesimle ilgili de özel bir hassasiyet güdülüyor” diyen Mehmet Acet, şöyle devam etti:

“Bu kişilerin ordu içinde artık kolay kolay terfi alamayacağı bir dönem bizi bekliyor.

Milletin değerleri ile kavga eden, FETÖ tasfiye edilsin sonra ordu bize bırakılsın, eskiden olduğu gibi kimseler işimize karışmasın diye düşünen, orduyu 28 Şubat çizgisine geri taşımak için fırsat kollayanlarla ilgili Milli Savunma Bakanlığı koridorlarında negatif bir atmosfer olduğunu söyleyebilirim.”

Son Haberler