Yaşar Okuyan’dan Erdoğan’ın ambulans yalanına tepki: Allah’ın ipine sarılmak için gelenler Goebbels’in ipine sarılıp halka yalan söylüyor

Atakan Sönmez ile Satır Arası programının konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan oldu.

Atakan Sönmez’in sorularını yanıtlayan Okuyan CHP’li belediyelere “paralel yapı” diyen AKP’li Mahir Ünal’ı sert sözlerle eleştirdi.

“DEVLETİN İÇİNE ETTİLER”

“Ben de tanırım bu Mahir’i pek maharetlidir” diyen Okuyan, “Paralel yapıyı bunlar iyi bilir mazileri var paralel yapıyla. Hani birlikte beraber ıslandık biz bu yollarda diye şarkıları var ya birlikte kuruldular, birlikte devletin içine ettiler” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A SERT SÖZLER

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılış törenini videokonferans yöntemiyle katılıp “İktidara geldiğimizde doğru düzgün ambulans yoktu” diyen Erdoğan’a da yanıt veren Okuyan şunları söyledi:

“O zaman ambulans yoktu diyor. Allah’tan kork yahu, imam hatip mezunusun be! Hadi biz dinsiz imansızız… Allah’tan kork be! Isparta’ya gidiyor ‘Isparta’da üniversite var mıydı?” diyor? Lan adı üstünde Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi… Gözümüzün içine baka baka öyle yalan söylüyor ki!”

GOEBBELS TAKTİĞİ

AKP’nin taktiğini Hitler’in propaganda bakanı Joseph Goebbels’in taktiğine benzeten Okuyan “Allah’ın ipine sarılmak için gelenler Goebbels’in ipine sarılıp halka yalan söylüyor” diye konuştu.

Son Haberler