Yaşar Okuyan’dan Berat Albayrak hakkında “Baban da kurtaramaz” dedirten iddia

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifası hakkında Satır Arası’nda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Berat Albayrak’ın istifasından kısa bir süre önce yaptığı “İstesek doları düşürürüz” sözlerini hatırlatan Okuyan, bu açıklamanın Berat Albayrak’ın ileride Yüce Divan’da yargılanmasına neden olabileceğini söyledi.

Doğru Parti Genel Başkanı ve eski bakan Rıfat Serdaroğlu’nun Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması ile havaalanında gözaltına alınmasına tepki gösteren Okuyan, yapılan uygulama için “Hoş olmadı” dedi. Okuyan, iktidar mensuplarına da “Yarın bunlar sizin de başınıza gelebilir” dedi.

Berat Albayrak’ın istifasının hem insani hem de siyasi olarak uygun olmadığını belirten Yaşar Okuyan, “Berat Albayrak ne olduysa Erdoğan sayesinde oldu. En azından istifayı kendisine sunduktan sonra instagramdan duyurabilirdi” dedi.

Berat Albayrak’ın istifa gerekçesi olarak gösterdiği ‘sağlık sorunu’ hakkında da çarpıcı sözler ifade eden Okuyan, “Aslında üretimde Almanya’yı geçtik” açıklaması yaptığında bir sağlık sorunu olduğunu anlamalıydık” dedi.

Okuyan, Albayrak’a “Hesabı ödemenden nereye gidiyorsun” diye seslendi

“Berat Albayrak’ın siyasi hayatı devam eder mi?” sorusuna da yanıt veren Okuyan, istifanın AKP’nin bölünmesini engelleyip engellemeyeceğinin önümüzdeki günlerde görüleceğini söyledi.

Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül’ün parti kurma çalışmaları hakkında konuşan Yaşar Okuyan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Parti kurması için para ödenenler var” sözlerini yorumladı.
Okuyan, CHP ve İYİ Parti’de kurultayların ardından yaşananlar için ‘Siyasi tarihimize geçecek kadar ilginç” dedi.

Okuyan, 2007 yılında Deniz Baykal’ın kendisine yaptığı teklifi ve bu teklifi neden reddettiğini de açıkladı.

İŞTE O PROGRAMIN TAMAMI: 

 

Son Haberler