Cuma / 25 Eylül 2020

Yaşar Okuyan tek tek isim verdi: CHP’yi içeriden karıştırmak istiyorlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, geçtiğimiz günlerde Ankara'ya giderek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile yaptığı baş başa görüşmelerin perde arkasını Satır Arası’nda anlattı.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Satır Arası’nda Atakan Sönmez’in sorularını yanıtlayan Yaşar Okuyan, liderlerle yaptığı görüşmenin nedeninin Millet İttifakı’nı parçalamak için Saray’ın bazı planları devreye sokması olduğunu söyledi. Bu yönde dutumlar aldıklarını belirten Okuyan, “Gündemde bir olası seçim de var. Biz Temiz Seçim platformu olarak zaten seçimler öncesi çeşitli raporlar hazırlayarak siyasi partilere sunuyoruz. Ayrıca Millet İttifakını bölmeye yönelik kimi girişimlere dair bilgiler aldık. Bunları genel başkanlarla paylaştım” dedi. Okuyan görüştüğü 3 liderin de ittifakın devamı konusunda kararlı oldukları izlenimi aldığını söyledi.

Okuyan önümüzdeki hafta da Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile de görüşeceğini söyledi.

HDP’li belediyelere kayyum atanmasına da tepki gösteren Okuyan, “AKP belediye Meclisi çoğunluğu kendisindeyse görevden alıp seçim yaptırıyor, değilse doğrudan kayyum atıyor. Yalova’da 3 seçimdir kazanamadığı belediyeyi bu şekilde ele geçirdi” dedi.

CHP’Yİ İÇERİDEN KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR
CHP’nin 25-26 Temmuz’da yapacağı kongre öncesinde gazetelere ilan verilerek parti yönetiminin hedef alındığını belirten Yaşar Okuyan, “Bunu yapan kişi CHP’nin eski genel sekreterliğini yapan bir isim. İlanların finansörü yine eski bir CHP milletvekili. Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner gibi isimler parti yönetimini eleştiriyor. Önder Sav açıklama yaparak kurultay bu şartlarda toplanmasın diyor. Saray CHP’yi karıştırmak istiyor ve CHP içinden bazı isimler de buna alet oluyor” dedi.

Yaşar Okuyan, CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın ertelenmesi için yargıya gitmesini de eleştirdi.

KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKANDI O OLAYLA LİDER OLDU
Kemal Kılıçdaroğlu’nun pek çok yanlışları olduğunu ve bunları bizzat kendisi ile de paylaştığını söyleyen Yaşar Okuyan, “Böyle bir sıkıntılı süreçte Millet İttifakı’nı daha da genişletmek zorunda olan Kılıçdaroğlu çok zor bir görevle karşı karşıya. Bundan 2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde seçime girmesi engellenmek istenen İYİ Parti’ye 15 milletvekili göndererek bunun önünü kesmiştir. Kılıçdaroğlu o güne kadar CHP’nin genel başkanı iken o günden sonra gerçek bir lider olmuştur. Atatürk’ten sonra CHP içerisinden (İsmet Paşa da gelmiştir o da bir liderdir) ondan sonra gelenler partini genel başkanıdır. Ama Kılıçdaroğlu artık liderdir. Çünkü İYİ Parti’nin seçimlerine alınmayacağına dair o tarihte YSK’da görev yapan bir arkadaşımızdan öğrenmiştik. Ben de bu bilgiyi hem Kılıçdaroğlu ile hem de Akşener ile paylaştım. Burada bir liderlik yapıp demokrasinin önündeki engeli kaldırmıştır” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan için de “Kendi siyasi hareketi içinde bir liderdir. Karşı devrimin lideridir” diyen Yaşar Okuyan “Ancak Türkiye’nin lideri dediğinizde tektir, o da Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

En çok okunanlar

Gündem

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

Erkan Mumcu, "Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor." ifadelerini kullandı.

RTÜK’ten Fox TV’nin dizisine o inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan "Kimsesizler" adlı diziyle alakalı inceleme başlatıldığını duyurdu.

İfadeye çağırılan Cübbeli Ahmet emniyete gitti

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, bazı derneklerin silahlandığı iddiasına ilişkin ifade verdi.

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili yeni ses kaydı ortaya çıktı

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan yeni ses kaydından, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Rabia Naz'ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü arasında geçen konuşmada sürücünün, “Büyük ihtimalle araba vurup kaçmış” dediği duyuluyor.