Yaşar ne yaşar ne yaşamaz gerçek oldu: Aylardır yaşadığını ispat etmeye çalışıyor

Sinop Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşayan vatandaşı ölü ilan etti. Kayırlarda ölü görünen vatandaş. Aylardır SGK'yı yaşadığına ikna etmeye çalışıyor.

209,109BeğenenlerBeğen
5,219TakipçilerTakip Et

Sinop Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşayan vatandaşı ölü ilan etti. Kayırlarda ölü görünen vatandaş. Aylardır SGK’yı yaşadığına ikna etmeye çalışıyor.

Olay, işçi emeklisi 58 yaşındaki Mehmet Arif Günaydın’ın ilaç almak için eczaneye gitmesiyle ortaya çıktı.

Halksesi.com sitesinden Mete Çağdaş’ın haberine göre, Sinop’un Gerze ilçesine bağlı güzelceçay köyündeki bir balık unu fabrikasından emekli olan Mehmet Arif Günaydın’a 26 Eylül 2016 tarihinde ilacını almak için gitti eczanede kendisine sistemde “ölü” gözüktüğü ve bu yüzden ilaçlarını ücretini ödemeden alamayacağı söylendi.

Bunun bir şaka olduğunu düşünen Günaydın, eczacının kendisine sistemden “ölü” gözüktüğüne dair belgeyi göstermesi karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Talihsiz işçinin şaşkınlığı, her zaman bankamatikten çektiği emekli maaşını almaya gittiğinde bu kez kabusa döndü.

Çünkü Sinop SGK siteminde “ölü” olarak ilanı yapılan Mehmet Arif Günaydın’ın emekli maaşı da kesilmişti.

3 AYDIR ÇÖZÜLEMİYOR

Derdine derman bulmak için SGK’ ya başvuruda bulunan Günaydın, kendisini yaklaşık 3 aydır oyaladıklarını, neredeyse suçlu duruma düşürdüklerini belirterek, maaşını alamadığından ötürü kredi kartlarının kötü puanlama ile karşı karşıya bırakıldığını belirtti.

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 

İdlib’teki 33 şehidin ardından ekranlara çıkmayan Erdoğan’ın nerede olduğu ortaya çıktı

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından telefon diplomasisi yürüten Erdoğan, İstanbul'a gelerek Kısıklı'daki evine geçti.

İdlib’den bir şehit haberi daha!

MSB: Topçu saldırısında 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Bedelli askerlik kampanyasını başlatan Ata Benli’den tepki çeken paylaşım

İdlib'den 33 askerin şehit olmasının ardından bedelli askerlik kampanyası başlatan Ata Benli'nin Twitter'daki paylaşımı tepki çekti.
209,109BeğenenlerBeğen
5,219TakipçilerTakip Et