Çarşamba / 5 Ağustos 2020

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz gerçek oldu: Aylardır yaşadığını ispat etmeye çalışıyor

Sinop Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşayan vatandaşı ölü ilan etti. Kayırlarda ölü görünen vatandaş. Aylardır SGK'yı yaşadığına ikna etmeye çalışıyor.

206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et

Sinop Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşayan vatandaşı ölü ilan etti. Kayırlarda ölü görünen vatandaş. Aylardır SGK’yı yaşadığına ikna etmeye çalışıyor.

Olay, işçi emeklisi 58 yaşındaki Mehmet Arif Günaydın’ın ilaç almak için eczaneye gitmesiyle ortaya çıktı.

Halksesi.com sitesinden Mete Çağdaş’ın haberine göre, Sinop’un Gerze ilçesine bağlı güzelceçay köyündeki bir balık unu fabrikasından emekli olan Mehmet Arif Günaydın’a 26 Eylül 2016 tarihinde ilacını almak için gitti eczanede kendisine sistemde “ölü” gözüktüğü ve bu yüzden ilaçlarını ücretini ödemeden alamayacağı söylendi.

Bunun bir şaka olduğunu düşünen Günaydın, eczacının kendisine sistemden “ölü” gözüktüğüne dair belgeyi göstermesi karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Talihsiz işçinin şaşkınlığı, her zaman bankamatikten çektiği emekli maaşını almaya gittiğinde bu kez kabusa döndü.

Çünkü Sinop SGK siteminde “ölü” olarak ilanı yapılan Mehmet Arif Günaydın’ın emekli maaşı da kesilmişti.

3 AYDIR ÇÖZÜLEMİYOR

Derdine derman bulmak için SGK’ ya başvuruda bulunan Günaydın, kendisini yaklaşık 3 aydır oyaladıklarını, neredeyse suçlu duruma düşürdüklerini belirterek, maaşını alamadığından ötürü kredi kartlarının kötü puanlama ile karşı karşıya bırakıldığını belirtti.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et