Cuma / 21 Mayıs 2021

Yaşam savunucuları tek ses: Yasayı tümden geri çek!

Çevreciler Meclis'te görüşülen torba yasada çevreyi hedef alan maddelerin geri çekilmesin talep etti. 

Çevreciler Meclis’te görüşülen torba yasada çevreyi hedef alan maddelerin geri çekilmesin talep etti.

İŞTE O AÇIKLAMA: 

Herkesin hemfikir olduğu gibi, bugün meclis genel kurulunda görüşülmeye devam edilecek olan enerji kanunu torba yasa tasarısı, tam bir ekolojik yıkım ve felaketi tanımlamaktadır. Biz ekoloji ve çevre savunucuları olarak, bir grup sermaye sahibinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanan ve açıkça da deklare edilen, ucuz istihdam dışında ne kamusal, ne de ekolojik en ufak rasyonel bir fayda yaratmayan bu torba yasa tasarısına HAYIR diyoruz.

Bu yasa tasarısı bir felaket, bir yıkım, bir talan tasarısıdır ve meclis genel kurulundan geçirilmemelidir. . Bu amaçla yaşam hakkına sahip çıkan, doğaya duyarlı tüm Milletvekillerini siyasi görüşleri ne olursa olsun tek ses olmaya ve toplumun sağduyulu tüm katmanlarının karşı durduğu bu talan tasarısının meclisten geçmemesi için ortak hareket etmeye davet ediyoruz.

Bizler de ekoloji ve çevre bileşenleri olarak sizlere, alanlarda ve Sosyal Medyada tüm gücümüzle destek olacağız ve isyanımızı dillendirmeye devam edeceğiz ve YAŞAM HAKKI TORBAYA SIĞMAZ diye haykıracağız…

Son Haberler