“Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İzlan'da da Milli Takımımıza yapılan muameleyi kınıyoruz" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan sözlerine tepki gösteren Öztrak, "Seçimlerde huzuru bozma görevi öyle görünüyor ki İçişleri Bakanı'na verilmiş. Napolyon'un bir dönem Fransa İçişleri Bakanı Fouche için söylediği sözleri hatırlıyorum. Fouche için diyor ki Napolyon: Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek" ifadelerini kullandı.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezin’de basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Ulusal Futbol Takımı’nın İzlanda’da yaşadığı muamele tepki göstererek, “Kınıyoruz” ifadesini kullandı.

Faik Öztrak konuşmasını şöyle sürdürdü:

Milli Takımımızı Fransa karşısındaki haklı galibiyeti için kutluyoruz ancak Fransız Milli Marşı okunurken yapılan protestoyu da yakışıksız bulduğunumuzu buradan bir kere daha ifade etmek istiyoruz. Yine Milli Takımımıza İzlanda Havalimanı’nda yapılan muameleyi yakışıksız bulduğunuzu söyleyerek kınıyoruz.

Bu ülkede 8 buçuk milyon işsiz var. Millet borcunu ödeyemez hale geldi. Herkes perişan. Karşılıksız çek tutarı yüzde 84 arttı. Aileler gelecek umudunu kaybetti. Ama Saray’daki mutlu azınlık yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlar. Türk Hava Yolları’nda çalışan saray sosyetesinin genç bir üyesine 40 ayrı şirkette yönetim kurulu üyeliği veriliyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’nın eşi bağımsız olarak THY’de bağımsız üye nasıl oluyorsa atanıyormuş.

“İSMET PAŞA’NIN GELENEĞİNDEN GELİYORUZ”

Bir bakıyorsunuz Oval Ofis’ten bir telefon geliyor, papaz 24 saatte Beyaz Saray’a gönderiliyor. Saray dış politikayı hiçbir zaman devlep politikası olarak görmedi. TBMM’yi bilgilendirme ihtiyacı duymuyor. Biz 1965’te “Yeni bir dünya kurulur, Türkiye’de orada yerini alır” diyen İsmet Paşa’nın geleneğinden geliyoruz. Saray dış politikayı uzunca bir süredir iç politikaya malzeme yapıyor.

Memleketin sorunlarına çözüm bulmak için milletten yetki isteyen iktidar bugün tüm işi gücü bırakmış görünüyor. İstanbul’u nasıl kazanırım diye uğraşıyor. Devletin işleri sahipsiz. Devlet itibar kaybediyor. Erdoğan’ın 39 ilçede miting yapacağı söyleniyor. Erdoğan milletin içine çıkacak gibi görünmüyor. Mitili atacağını söyleyen küçük ortağı da ortalarda yok.

Milletimiz Ekrem İmamoğlu’na mazbatayı geri vermek üzere gün saymayıyor. Her şeyin güzel olacağına inanıyoruz.

BİNALİ YILDIRIM’IN “KÜRDİSTAN” İFADESİ

Özrak, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Öztrak, “Binali Yıldırım’ın “Kürdistan” söylemi ve “pekeke” ifadesini nasıl değerlendiriyorusuz?” şeklindeki soruya, “Bir kere geçen defa da söyledim. Bu sorunun muhatabı Sayın Devlet Bahçeli ve Saray’ın kibirli adamı” diye yanıt verdi.

SOYLU’YU FOUCHE’YE BENZETTİ

Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirileri ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

Bir kere geçen defa da söyledim. Bu sorunun muhatabı Sayın Devlet Bahçeli ve Saray’ın kibirli adamı. Gelelim Karadeniz seyahatinde yaşananlara… Ekrem İmamoğlu Karadeniz’de muhteşem bir şekilde karşılandı. Bu Saray’da ciddi bir telaş yarattı. Seçimlerde huzuru bozma görevi öyle görünüyor ki İçişleri Bakanı’na verilmiş. Firma uçağı kiraladıklarını ifade etti. Dolayısıyla bu söylenenlerin hepsi mesnetsiz kaldı. Seçmenlerin güvenliğini sağlamakla görevli Bakan tahriklerde bulunuyor. Şimdi ben bu bakanın daha önce başka bir partide iken Ak Partililere söylediklerini hatırlıyorum. Daha önce AK Parti Genel Başkanına söylediği sözleri düşününce, insan ister istemez Napolyon’un bir dönem Fransa İçişleri Bakanı Fouche için söylediklerini hatırlıyor: “Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek” Şimdi atama bakanın gerçek dışı provokasyonlarından daha tehlikeli olan Bakan konuştukça birileri de bundan görev çıkarıyor ve ülkemizin huzurunu açıktan tehdit etmeye başlıyorlar. Eline silah alıp sosyal medyaya çıkıp milleti taciz ediyorlar. Şimdi bu Bakan’ın bunlar hakkında işlem yapması lazım ama o onlarla meşgul değil. O tahrik alanında kendini görevli görüyor.

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Dikkat çeken bugün seçim olsa anketi: AKP yüzde 36, en başarılı bakan Süleyman Soylu en başarısız bakan Berat Albayrak

PİAR’ın araştırmasına katılanların yüzde 62.5’i parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Araştırmaya göre, bugün seçim olsa AKP, kararsızlar dağıtıldığında oyların yüzde 36.7’ini alabiliyor.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: Yüzde 90’ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Kurtuluş Savaşına dil uzatan yandaş Merve Şebnem Oruç’a tarih dersi veren Gamze Pamuk Ateşli trollerin hedefi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global'de katıldığı programda "Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman" diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç'a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu. 

İstifa etmeyen İSPARK yönetiminden yandaşa milyonluk ihale

İSPARK, 23 Haziran seçimlerinden sonra 894 bin 480 TL’lik araç kiralama ihalesi yaptı. İhale 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP’den Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Baki Otomotiv’in sahibi Abdulbaki Kara'ya verildi.

AKP’li belediye lalelere 3 milyon lira harcamış!

Bazı kişilere devlet memurluğu kadrosu verebilmek için sınavsız kadro alınabilen özel kalem müdürlüğünü araç olarak kullandığı tespit edilen Sincan Belediyesi’nin aldığı laleler 3 milyon liraya mal oldu.

Erhan Çelik Karlov suikastı şüphelisi mi?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, polisin eski sunucu Erhan Çelik'in de evine gittiği ancak kendisini bulamadığı belirtildi.

Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasının arkasında Soylu ile yaşadığı anlaşmazlık mı var?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Celal Uzunkaya'nın yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Zuhal Olcay’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten verilen hapis cezası onandı

Sanatçı Zuhal Olcay'a, bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezasını onandı.