Perşembe / 17 Eylül 2020

‘Yargıya talimatın belgesi’ polemiği büyüyor… Burhan Kuzu’dan o isme belgesiz suçlama

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu sosyal medya hesabından Yargıya talimat verildiği iddia edilen o belgeler hakkında konuştu.

205,781BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

 

Burhan Kuzu sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Yargıya talimat sözlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Kuzu, o belgelerin rutin yazışmaların olduğunu iddia etti “Cumhurbaşkanı yargıya talimat vermiş!Bu Kemal Beyin İddiası.Oysa Cumhurbaşkanlarına hakarette rutin bir yazışma var.Aynı yazıyı Sezer yazmış” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 6’ıncı gününde düzenlenen grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rest çekti. Kılıçdaroğlu, “Ben, buna uyuyorum. Zaten öyle bir yetkim de yok benim. Bu düzenleme, iktidar sahipleri için getirilmiştir. Sıradan vatandaş zaten nasıl talimat verecek hakime? Senin hükümetinin mahkemelere genelge gönderdiğini, talimat verdiğini ben ispat edersem görevinden onurlu ve namuslu bir insan gibi istifa edecek misin? Ben de şu sözü veriyorum. Ben ispat edemezsem siyaseti bırakacağım” demişti.

En çok okunanlar

Gündem

Papa Francesco’dan LGBT derneği üyelerine: Tanrı çocuklarınızı oldukları gibi seviyor

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, bir LGBT derneğine üye aileler ile yaptığı sohbette “Tanrı çocuklarınızı olduğu gibi seviyor çünkü hepsi Tanrı'nın çocukları” dedi.

AKP’li Göksu onu internet kafesi var sanıyor!

Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu‘nun, İBB Meclis Üyesi İyi Partili Dr. Taylan Yıldız’a hitap ederken “internetçi arkadaşımız” demesi tepki çekti.

Can Dündar’ın mal varlığına el konulacak

5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Can Dündar'ın yargılandığı davaya devam edildi.

Selman Öğüt’den baro isyanı: Bu ayıp bize yeter!

Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt, İstanbul'da kurulacak ikinci baroyu kuramamalarına ilişkin "Bu bize ayıp olarak yeter" dedi.

İstanbul Bilişim vurgununun detayları ortaya çıktı

Ödemesi yapıldığı halde satın alınan elektronik cihazları teslim etmeyen İstanbul Bilişim’in eski sahipleri hakkında açılan davada, son yılların en büyük paravan şirket organizasyonlarından birinin kurulduğu iddia edildi