Perşembe / 16 Temmuz 2020

Yandaşların yeni darbe yaygarasının nedenini Eren Erdem açıkladı: Kliklerin birbirine gösterdikleri sopa

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem ise tüm bu yaşananların ardından iktidar medyasının ana gündemi "Yeni darbe" iddiasıyla bir bağı olduğunu vurgulayarak "Bugün yaşanan süreç şunu gösterdi ki, devlet içindeki “klik” savaşı sanılanın çok ötesinde, ve “yeni darbe” söylemi de anlaşılan “kliklerin” birbirine gösterdiği sopa..." dedi. 

206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et

Gezi Parkı eylemlerine yönelik 16 sanığın yargılandığı dava karara bağlanmış ve Osman Kavala hakkında beraat ve tahliye kararı verilmişti.

Tahliyesine karar verilen Osman Kavala hakkında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir başka soruşturma kapsamında ‘anayasal düzeni bozmaya teşebbüs’ suçundan gözaltına kararı verilmişti.

Kavala akşam saatlerinde tutuklandı.

Yargının önce beraat kararı verip hemen peşinden başka bir soruşturmadan gözaltı kararı çıkarması “devlet içinde kliklerin savaşı” yorumlarına neden oldu.

Akla ilk gelen İstanbul Grubu adıyla da anılan Pelikancıların Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e karşı bu gözaltı kararını aldırdığı idi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem ise tüm bu yaşananların ardından iktidar medyasının ana gündemi “Yeni darbe” iddiasıyla bir bağı olduğunu vurgulayarak “Bugün yaşanan süreç şunu gösterdi ki, devlet içindeki “klik” savaşı sanılanın çok ötesinde, ve “yeni darbe” söylemi de anlaşılan “kliklerin” birbirine gösterdiği sopa…” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İmamoğlu parti başkanlarına Kanal İstanbul’u anlattı: İBB’nin 2009’da ‘yapılmamalı’ dediği her şey projede var

Kanal İstanbul projesiyle ilgili 4 siyasi partinin genel başkanıyla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP yönetimindeki İBB’nin, 2009 yılında hazırladığı 'çevre düzeni planı'nı hatırlatarak, 'İstanbul için hayati önemi var, kesinlikle yapılmamalı' denilen her şeyin bu projede olduğunu ifade etti.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et