Yandaşlara gün doğdu… İmamoğlu-Kaftancıoğlu çatışması çıkarmak isteyenlere Cüneyt Özdemir de katıldı!

Cumhuriyet Halk Partisi iki gündür İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'a yönelik sözleri gündemde. Tartışmaya ilişkin çeşitli yorumlar yapılırken, Cüneyt Özdemir de topa girdi.

Cumhuriyet Halk Partisi iki gündür İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’a yönelik sözleri gündemde. Tartışmaya ilişkin çeşitli yorumlar yapılırken, Cüneyt Özdemir de topa girdi.

Kavganın görünür nedeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın seçim sürecini anlattığı “Kahramanın Yolculuğu” isimli kitabı…

Kitaba sert tepki gösteren, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir” ifadeleriyle Necati Özkan’ı açıktan hedef aldı.

“MURAT ONGUN’DAN DUYAMAZSINIZ!”

CHP’deki bu gerilimin ayrıntılarını ve perde arkasını Cüneyt Özdemir paylaştı.

CHP içinde uzun süredir devam eden güç mücadelesi olduğunu iddia eden Özdemir, “Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi arasında bir itiş kakış yaşanıyor. Nedir bu itiş kakış; bu itiş kakış seçim sürecinden şimdiye kadar gelen bir itiş kakış… Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi İstanbul’u paylaşamıyor, diyeyim ben size. Seçimleri paylaşamdılar, bunları Murat Ongun’dan duyamazsınız.” dedi.

Ve kavgaya Uğur Dündar da dahil oldu: Köstek olmaya çalışanlar çatlasın!

5 AYDA KOLTUK KAVGASINA GİRİŞTİLER!

Parti içinde, İstanbul Belediyesi’nde yapılacak yeni görevlendirmeler konusunda çok ciddi tartışma ve anlaşmazlıklar olduğunu ileri süren Cüneyt Özdemir şu ifadeleri kullandı;

“Neyi paylaşamıyorlar, şimdi bir sürü kadro alınacak değil mi? Bu kadrolara CHP Genel Merkezi diyor ki bizim adamlarımızı ata, İmamoğlu da diyor ki ben sizin adamlarınızı atamayacağım kendi adamlarımı atayacağım, kavga bu!

CHP’deki bu kavga ne olur, sonunu kurultay belirler? Bir bakmışsınız ipler atılmış, yarın bu kavga daha da büyürse kadrolar değişirse, kadrolarda çok ilginç değişiklikler görürsek İmamoğlu’nun çevresinde ya da CHP’de, bilin ki temelinde bu kavga yatıyor.

‘Kahramanın Yolculuğu’nun yazarı Necati Özkan’dan Canan Kaftancıoğlu’nun tweetine ilk yorum

İmamoğlu diyor ki; ‘Ben seçildim kardeşim benim kadromla yöneteceğim’, CHP diyor ki; ‘Bir dakika sen CHP’nin adayıydın bizim istediklerimizle yöneteceksin.’, tartışma bu kadar.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,621BeğenenlerBeğen
4,583TakipçilerTakip Et