Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Yandaşlar bunu tartışıyor: Ekrem İmamoğlu’nun 145 yıldır mücadele veriyoruz sözü ne anlama geliyor?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasının hala verilmemesine ilişkin yaptığı açıklamalarda "145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz" dedi. 

207,044BeğenenlerBeğen
7,854TakipçilerTakip Et

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasının hala verilmemesine ilişkin yaptığı açıklamalarda “145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz” dedi.

Hükümet medyası İmamoğlu’nun bu sözlerini hedefine oturttu. İmamoğlu’nun Osmanlı’ya hakaret ettiğini ileri sürdü. Alperen Ocakları da İmamoğlu’nun bu sözlerini hedef aldı.

Peki İmamoğlu bu sözlerle neyi kast etti?

Yandaş A Haber muhabiri bugün, Ekrem İmamoğlu’na “‘145 yıllık demokrasi mücadelesi veriyoruz’ sözleriniz ile neyi kastettiniz? diye sordu.

İmamoğlu, soruya “Yaklaşık 145 yıldır dediğim şey Osmanlı döneminin sandıkla ve seçimle tanıştığı gün 1. Meşrutiyet’tir. Dediğim şey çok net aslında herkes biliyor. Demokrasi denin başka ne akla gelebilir” diye yanıt verdi.

A Haber muhabiri “net 145 yıl demiştiniz” deyince İmamoğlu “Hayır yaklaşık dedim buradan ne aradığınızı bilmiyorum ama benim anlattıklarım gayet nettir” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Yandaş A Haber’de 145 yıl tartışması:

İşte Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlamanın olduğu fabrikanın sahibi!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde patlamanın meydana geldiği havai fişek fabrikasının MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve 2 ortağına ait olduğu ortaya çıktı.

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Ankara’da baro başkanlarına polis müdahalesi: Milletvekilleri darp edildi

Çoklu baro görüşmeleri ikinci gününde devam ediyor. Baro başkanlarının Meclis bahçesindeki bekleyişini haber yapan Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren milletvekilleri darp edildi.
207,044BeğenenlerBeğen
7,854TakipçilerTakip Et