Yandaş yazarın başına güneş geçmiş… “Kim öldürmüş? O yok.” dedi ve CHP’yi suçladı

Yandaş yazar Fuat Uğur, sosyal medyadan halkı kin ve düşmanlığa sevk eden açıklamada bulundu.

AKP İlçe Başkan Yardımcısı 34 yaşındaki Orhan Mercan ve AKP Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi, PKK tarafından silahlı saldırıya uğrayarak hayatlarını kaybettiler.

Bütün haber kanalları va haber siteleri haberi PKK saldırısı diye geçmesine karşın yandaş yazar Fuat Uğur , bugün skandal bir paylaşımda bulundu.

Fuat Uğur, “”Ak Parti’nin iki ilçe yöneticisi öldürüldü” Hürriyet’ten. Yalnızca bir .Kim öldürmüş? O yok. Çünkü CHP-HDP ittifakı var.” sözleri ile faili meçhul olarak nitelendirdiği cinayetler için CHP’yi suçladı.

Fuat Uğur’un belirtmiş olduğu haber başlığı veya içeriği ise Hürriyet’in sitesinde bulunamadı.  Hürriyet, Aydın Ahi ile ilgili haberi “Son dakika…. AK Partili Başkan Yardımcısı’na PKK’dan hain saldırı” başlığı ile verirken, Orhan Mercan haberi ise  “PKK’lı teröristler, Ak Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısını öldürdü” başlığı ile verdi.

İşte Fuat Uğur’un skandal açıklamaları;

 

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,676BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et