Yandaş yazardan ‘Brunson’ yorumu: Tiyatrodaymış gibiydi…

ABD Başkanı Donald Trump, 12 Ekim'de tahliye edilen Rahip Andrew Craig Brunson'u geçen cumartesi Oval Ofis'te ağırladı.

Brunson’ın ziyaretini yorumlayan Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, yaşananları tiyatro sahnesine benzetti.

Barlas, “Sanki tiyatrodaymış gibiydi…Sahne Beyaz Saray’ın Oval Ofisi’ydi… Oyuncular da Donald Trump’la ajan papaz Brunson’dı…Brunson yere diz çökmüş, sol elini Trump’ın omzuna koymuş, sağ elindeki bir kâğıttan da daha önce yazdığı duayı okuyordu…” dedi.

Barlas, Trump’ın mutlu olduğunu belirterek, Trump’ın televizyon kameralarına, Türkiye ile ilişkilerin, Brunson sorunu ortadan kalktığına göre eskisi gibi olacağını söylemesini Brunson’ın özgürlüğüne kavuşmasından ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmesini hatırlattı

‘Kamuoyu 17 yıllık iktidar boyunca gizli kalan pek çok şeyi öğrenecek’

AKP’den kopuşlar sürerken eski ortakların hukuksuzlukları da bir bir ortaya çıkıyor. Eski AKP'liler ve AKP'liler arasındaki krizi değerlendiren gazetesi-yazar Murat Yetkin, "Kamuoyu 17 yıllık iktidar boyunca gizli kalan pek çok şeyi öğrenecek" dedi.

Erdoğan ‘dolandırıcılıkla’ suçladığı ismi Merkez Bankası’nın başına getirmek istemiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 'dolandıcılıkla' suçladığı Mehmet Şimşek’i, Başbakanlık yaptığı dönemde Merkez Bankası'nın başına getirmek istediği ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu’nun çağrısına destek verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun “Yaşayan cumhurbaşkanları dahil, ilgili herkesin mal varlığı Meclis’te araştırılsın” çağrısına destek verdi.

AKP’li belediyelerde bir skandal daha! Arabanın kapısını açmayınca işten çıkardı

Samsun'un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alındığını iddia etti.

AKP’yi Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan polisler koruyor

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin Cumhurbaşkanlığı forsu taşıdığı iddia edildi. Konuyu gündeme taşıyan İYİP Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, 'Buradan anlıyoruz ki AKP’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir' dedi.
210,570BeğenenlerBeğen
4,589TakipçilerTakip Et