Yandaş yazardan “AKP’deki kumpasçılar” açıklaması

AKP’ye yakın Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a AKP içinde kumpas kurulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki programda yaptığı konuşmada “İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam’ı 14 asır, 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız” ifadeleriyle “Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler” diyen Nurettin Yıldız gibi isimleri hedef almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından AKP içinde yeni bir kavga başladı.

 AKP’ye yakın Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan, AKP içindeki bu kavganın Erdoğan’a kumpas olduğunu iddia etti.

Bayram Zilan, bugünkü yazısında “2019 seçimleri yaklaştıkça siyaset sahnesi ısınıyor. Hararetli tartışmaların biri başlıyor, diğeri bitiyor. Toplumsal tartışmaları demokrasinin vazgeçilmezleri olarak kabul etmek gerekir. Sivil siyaset, halkın gündeminde olan her şeyi tartışır, konuşur, çözüme kavuşturmak için nabız yoklar.

Ne var ki son zamanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden başlatılan tartışmaların böyle bir tarafı yok! ‘İslam’ ve ‘Milliyetçilik/Bozkurt işareti’ üzerinden başlatılan tartışmalar, 2019 seçimlerini manipüle etmek isteyen çevrelerin bir plan dâhilinde başlattığı tartışmalardır! Amaç, bir meselenin çözüme kavuşturulması çabası değildir!” diye yazdı.

Son Haberler