Yandaş yazar Kaplan sunucuyu böyle tiye aldı: Buna Atatürk ölmedi diye yanıt vermek istiyorum

Kemalizm karşıtı çıkışları ile tanınan Yusuf Kaplan'dan bir garip açıklama.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/242042409″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/665793714_1920x1080.jpg?r=pad” caption=”Yandaş yazar Yusuf Kaplan sunucunun bütünleştirici konuşmasına ile böyle dalga geçti: Atatürk daha ölmedi!”]

Kemalizm ve laiklik karşıtı çıkışları ile tanınan Yusuf Kaplan küresel gelişmelerin konuşulduğu programda sunucunun “Yüzyıldır bir şekilde takozlandık iyi de bizden koparılanlar… Belki bizim kadar hamle yapabilselerdi bugünkü durum olmazdı. İslam ülkelerinden bahsediyorsunuz hepsi problemli. Biz gerçekten Anadolu’da sistem değiştirsek de omurgayız ve devam ettiriyoruz. Size bunları söyleten bu ruh değil mi? Ben tarih kesitleri arasında biraz daha barışık olmamız gerektiğini düşünüyorum” sözleri böldü.

Kaplan “Ben şimdi buna Atatürk ölmedi” diye yanıt vermek istiyorum” şeklinde konuştu. Kaplan konuşmasının devamında neden Kemalizm’i eleştirdiğini açıklamaya çalıştı. Kaplan “Beyaz Türkler, Kemalistler bu ülkenin canına okudu” diye konuştu.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,009BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et