Yandaş yazar Derin Tarih için abonelik kampanyası başlattı!

TVNET'te ekrana gelen Derin Tarih programında geçtiğimiz hafta Atatürk'e yönelik hakaret içeren sözler ekranlara yansımıştı.

Program isimlerinden Tarihçi Süleyman Yeşilyurt hakkında yakalama kararı çıkarılmış, kendisi adliyeye gelen Yeşilyurt, Atatürk’e yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle tutuklanmıştı.

Programın yankıları devam ederken Derin Tarih dergisinin kapak konusu olarak gündeme getirdiği dosyada büyük eleştiri aldı.

Mustafa Armağan’ın genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü derginin satışı ile ilgili tepkiler ortaya çıktı.

Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak, bugünkü köşesinde yaşanlara isyan ederek Mustafa Armağan’ın dergisine destek verdi.

Remzi Kitapevi ve D&R’ın raflarında artık yer vermeyeceklerini açıkladıkları Derin Tarih dergisi için Hakan Albayrak okuyucularından destek istedi.

Yeni Şafak Gazetesi’nin bünyesindeki grubun dergisi olan Derin Tarih için Yeni Şafak eski yazarı Hakan Albayrak şunları yazdı:

“…Remzi Kitabevi Satış Müdürü Fevzi Kılınçaslan, “Cumhuriyetimizin kurucusuna hakaret eden yazıların yer aldığı Derin Tarih dergisini raflarımızdan kaldırdık. Remzi Kitabevi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e karşı yapılmış bu davranışlara ve hakarete kayıtsız kalamazdık” diye açıklama yaptı.

Kitabevi zinciri D&R da Derin Tarih’i raflardan kaldırdığını açıkladı.

Öyleyse biz de bu kitabevlerini boykot edelim.

Ve Derin Tarih dergisiyle dayanışmaya girelim.

Ben evvelki gün Derin Tarih dergisine abone oldum.

Maddî imkânınız müsaitse siz de olun derim.

Yıllık abone bedeli 118 lira.

Üstelik geçmiş sayılardan 10 adet de hediye ediyorlar.”

Son Haberler